MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
Meet Program

Licensed to University of Washington Huskies
                                      Hy-Tek's Meet Manager 11/29/2007 12:26 PM
                         UW WINTER PREVIEW - 12/1/2007                         
                          DEMPSEY INDOOR, SEATTLE, WA                          
                                 Meet Program                                  
 
Event 3  Women 60 Meter Hurdles
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 10:00 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Ayers-Stamper, Danielle          Unattached                  
  2  Postlewait, Jacque               Western Oregon              
  3  Fuller, Liz                      Washington                  
  4  Logan, Shaquana                  Striders                    
  5  Howe, Michelle                   Western Washingt            
Section 2  Timed Finals
  1  Persons, Mary                    Portland                    
  2  Erickson, Jessica                Western Washingt            
  3  Genther, Arielle                 Western Washingt            
  4  Barker, Sarah                    Western Oregon              
  5  Haluck, Christa                  Portland                    
Section 3  Timed Finals
  1  Sturm, Justine                   Western Washingt            
  2  Johnson, Bridget                 Unattached                  
  3  Vorderstrasse, Megan             Western Oregon              
  4  Kiefer, Mandi                    Western Oregon              
  5  Hanson, Dianna                   Western Washingt            
 
Event 4  Men 60 Meter Hurdles
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 10:08 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Wargo, Ben                       Western Washingt            
  2  Fitz, Jason                      Western Washingt            
  3  Ferleman, Andrew                 Washington                  
  4  Moen, Kevin                      Western Washingt            
  5  Massey, Lloyd                    Western Oregon              
Section 2  Timed Finals
  1  Woolf, Tommy                     Western Oregon              
  2  Udell, Zeb                       Western Oregon              
  3  Sullivan, Cory                   Western Washingt            
  4  Hickey, Clint                    Western Oregon              
  5  Poshusta, Robert                 Seattle U.                  
Section 3  Timed Finals
  1  Callan, Eli                      Western Oregon              
  2  Martinelli, Brian                Western Washingt            
  3  Morales, Gabriel                 Western Washingt            
  4  Wagner, Jordan                   Seattle U.                  
Section 4  Timed Finals
  2  Iverson, Kevin                   Western Washingt            
  3  Werner, Jordan                   Western Oregon              
  4  Harrison, Alex                   Western Washingt            
 
Event 1  Women 60 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 10:16 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Pierre, Patrice                  Portland                    
  2  Nichols, Taylor                  Washington                  
  3  Wolf, Elizabeth                  Seattle U.                  
  4  Smith, Kayla                     Unattached                  
  5  Okoro, Brianna                   Unattached                  
  6  jones, christene                 Unattached                  
Section 2  Timed Finals
  1  Logan, Shaquana                  Striders                    
  2  Salazar, Sabrina                 Unattached                  
  3  Jones, Ariana                    Unattached                  
  4  Walker, McKenzie                 Unattached                  
  5  Hoskie, Lauren                   Striders                    
  6  Quatier, Emily                   Unattached                  
Section 3  Timed Finals
  1  Spaulding, Tiffany               Portland                    
  2  Hamptonie, Danita                Unattached                  
  3  Zukowski, Megan                  Western Washingt            
  4  Butler, Gail                     Western Washingt            
  5  Rosenberg, Sarajane              Western Oregon              
  6  Couvelier, Elsa                  Western Washingt            
Section 4  Timed Finals
  1  Kinsey, Katoya                   Unattached                  
  2  Persons, Mary                    Portland                    
  3  Duckett, Lauren                  Western Oregon              
  4  DeHart, Holly                    Unattached                  
  5  Bartolomei, Brittany             Portland                    
  6  Meis, Rachel                     Unattached                  
Section 5  Timed Finals
  2  Miller, Corinne                  Portland                    
  3  Amiad-Pavlov, Daria              Washington                  
  4  Glandon, Riley                   Washington                  
  5  Sturm, Justine                   Western Washingt            
Section 6  Timed Finals
  2  Hanson, Dianna                   Western Washingt            
  3  Fleishman, Lindsey               Unattached-Washi            
  4  Clark, Brianna                   Unattached-Washi            
  5  Kuhnly, Gail                     Unattached                  
 
Event 2  Men 60 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 10:25 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Fussell, Christopher             Seattle U.                  
  2  Manderscheid, Ross               Unattached                  
  3  Hamilton, Ryan                   Washington                  
  4  Turner, Joseph                   Washington                  
  5  Shaw, Kenny                      Washington                  
  6  Whittle, Ku'ualoha               Seattle U.                  
Section 2  Timed Finals
  1  Hughes, Devin                    Striders                    
  2  Frederick, Norris                Washington                  
  3  Johnson, Keelynn                 Striders                    
  4  Cain, Josh                       Unattached                  
  5  Griffey, Ezra John               Unattached                  
  6  Ellis-Scott, Stephan             Unattached                  
Section 3  Timed Finals
  1  Mott, Ashtin                     Unattached                  
  2  Hoover, Greg                     Unattached                  
  3  Wright, Anthony                  Striders                    
  4  Neary, Devon                     Striders                    
  5  Dean, Michael                    Western Washingt            
  6  Bennett, Phillip                 Unattached                  
Section 4  Timed Finals
  1  Dudley II, Ronald                Flying Aj's                 
  2  olson, damian                    Team XO                     
  3  Harewood, Marcus                 Unattached                  
  4  Glover, Travis                   Seattle U.                  
  5  Fredericks, Corey                Washington                  
  6  Ferleman, Andrew                 Washington                  
Section 5  Timed Finals
  1  Vu, Ryan                         Washington                  
  2  Wells, Dylan                     Western Oregon              
  3  mack, bryan                      Unattached                  
  4  Lundgren, Justin                 Unattached                  
  5  Duke, Jesse                      Unattached                  
  6  Roth, Scott                      Unattached-Washi            
Section 6  Timed Finals
  1  Perrilloux, Steve                Western Oregon              
  2  sanchez, matt                    Unattached                  
  3  Williams, Calvin                 Western Washingt            
  4  Threet, Joshua                   Western Oregon              
  5  Smith, Zach                      Unattached                  
  6  David, Toby                      Western Washingt            
Section 7  Timed Finals
  1  Flaherty, Connor                 St. Martin's                
  2  Edwards, Darren                  Western Washingt            
  3  Moen, Kevin                      Western Washingt            
  4  Shunk, Chris                     Unattached                  
  5  Gruger, Shane                    Western Washingt            
  6  O'Connor, Jared                  Washington                  
Section 8  Timed Finals
  2  Li, Kevin                        Western Washingt            
  3  Carl, Lance                      Unattached-Washi            
  4  Breakey, Ryan                    Western Washingt            
Section 9  Timed Finals
  1  Lashinske, Jeremy                Unattached-Washi            
  2  De Aguior, Moku                  Western Washingt            
  3  Noble, Bobby                     Unattached-Washi            
  4  Beighton, Sean                   Unattached-Washi            
Section 10  Timed Finals
  1  Turock, Art                      Unattached                  
  2  Brocato, Charley                 Unattached                  
  3  Hundley, Clyde                   Unattached                  
  4  Ortman, David                    Unattached                  
  5  Copeland, Scott                  Unattached                  
  6  Korte, Matthew                   Portland                    
 
Event 13  Women 1 Mile Run
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 10:35 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Giuliano, Claire                 Portland                    
  2  McCluskey, Meaghan               Unattached                  
  3  Benitez, Ninalynn                St. Martin's                
  4  Martinez, Natalie                Seattle U.                  
  5  Stickney, Greta                  Seattle U.                  
  6  Uhlig, Emily                     Evergreen St.               
  7  Tuttle, Darci                    Whatcom CC                  
Section 2  Timed Finals
  1  Moore, Cori                      Portland                    
  2  Harper, Jessica                  Western Oregon              
  3  Carlson, Krinda                  St. Martin's                
  4  Hemphill, Natalie                Portland                    
  5  Laweryson, Annie                 St. Martin's                
  6  Zambon, Erica                    Western Oregon              
  7  Morrison, Tricia                 Western Oregon              
  8  Moncrief, Shirlon                Western Oregon              
  9  McKillip, Lyndsey                Western Oregon              
 10  Bezdan, Jeanie                   Unattached                  
 11  King, Abigail                    Portland                    
 12  Tuck, Chelsea                    Portland                    
 
Event 14  Men 1 Mile Run
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 10:50 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Gill, Jeff                       Portland                    
  2  Spilsbury, Patrick               Unattached                  
  3  Williams, Jamar                  Striders                    
  4  Mandell, Derek                   Portland                    
  5  Harvey, Nicholas                 St. Martin's                
  6  Broom, Brooks                    Portland                    
  7  Austin, Damon                    Portland                    
  8  Boen, Mark                       Team Red Lizard             
  9  MacDonald, Doug                  Seattle U.                  
 10  Cole, Max                        Seattle U.                  
 11  Kollgaard, Adam                  Seattle U.                  
 12  Cannata-Bowman, Nick             Seattle U.                  
 13  Dennis, Chris                    Whatcom CC                  
 14  Henry, Chris                     Seattle U.                  
 15  Conn, Deven                      Portland                    
 16  Malinski, Nathan                 Portland                    
 17  Miller, Graham                   Seattle U.                  
 18  Fujii, Grant                     Western Washingt            
Section 2  Timed Finals
  1  Wells, Graeme                    Kajaks T&F                  
  2  Pi?a, Ozzie                      Unattached                  
  3  Brown, Ryan                      Unattached                  
  4  Williams, Charlie                Unattached-Washi            
  5  Peterson, Tom                    Unattached-Washi            
  6  Quackenbush, Cameron             Unattached-Washi            
  7  Pierson, Etienne                 Unattached-Washi            
  8  McCary, David                    Unattached-Washi            
  9  Riak, John                       St. Martin's                
 10  Schmidt, Mike                    Western Oregon              
 11  Cosby, Robert                    Portland                    
 12  Bedell, Sam                      Western Washingt            
 13  Gatbunton, Josh                  St. Martin's                
 14  Massari, Zach                    Unattached                  
 15  Long, Jeff                       Western Oregon              
 16  Hunt, Kym                        Western Oregon              
 17  Fernando, Emesh                  VS Track West               
 18  Collins, John                    RunningShoes.com            
 
Event 7  Women 400 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 11:05 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  O'Connell, Megan                 Western Washingt            
  2  Martin, Syreeta                  Washington                  
  3  Tvare, Marie                     Washington                  
  4  Ankton, Falesha                  Washington                  
  5  Lawson-Dennis, Trece             Striders                    
Section 2  Timed Finals
  1  Essien, Latasha                  Seattle Pacific             
  2  Starks, Midori                   Unattached                  
  3  Visoria, Lauren                  Washington                  
  4  Lee, Christina                   Washington                  
  5  Hinton, Jessica                  Seattle Pacific             
Section 3  Timed Finals
  1  Spaulding, Tiffany               Portland                    
  2  Dimmitt, Heidi                   Western Washingt            
  3  Purcell, Rachel                  Seattle U.                  
  4  Lozada, Lauren                   Striders                    
  5  Houplin, Joana                   Western Washingt            
Section 4  Timed Finals
  1  Meaker, Julie                    Western Washingt            
  2  Johnson, Chelsey                 Washington                  
  3  Roumeliotis, Krista              Portland                    
  4  Brownell, Sarah                  Western Washingt            
  5  Starks, Miko                     Striders Track C            
Section 5  Timed Finals
  1  Walker, McKenzie                 Unattached                  
  2  Thornton, Amanda                 Western Washingt            
  3  Pendon, Jessica                  St. Martin's                
  4  Moon, Erin                       Seattle U.                  
  5  Castrey, Kelsey                  Western Oregon              
Section 6  Timed Finals
  1  Holman, Gabrielle                Unattached                  
  2  Genther, Arielle                 Western Washingt            
  3  Pike, Jenifer                    Seattle Pacific             
  4  Bekkedahl, Brooke                Western Washingt            
  5  Kirkness, Katie                  Western Washingt            
 
Event 8  Men 400 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 11:15 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Douglas-Davis, Demetrius         Striders                    
  2  Lim, Kevin                       Kajaks T&F                  
  3  Rucker, Sam                      Washington                  
  4  Timpe, Miles                     Washington                  
  5  Hunter, James                    Unattached                  
Section 2  Timed Finals
  1  Myhre, Kevin                     Western Washingt            
  2  Garner, DeMarcus                 Striders                    
  3  Acheson, Kyle                    Washington                  
  4  Dean, Michael                    Western Washingt            
  5  Mattson, Keith                   Striders                    
Section 3  Timed Finals
  1  Wargo, Ben                       Western Washingt            
  2  O'Connell, Matt                  Western Washingt            
  3  Estep, Blake                     Western Oregon              
  4  Allen, Loyal                     Seattle U.                  
  5  Fitz, Jason                      Western Washingt            
Section 4  Timed Finals
  1  Andres, Chris                    Unattached                  
  2  Richardson, Jerimiah             Western Oregon              
  3  Sullivan, Daniel                 Seattle U.                  
  4  Strickler, Eddie                 Unattached                  
  5  Morales, Gabriel                 Western Washingt            
Section 5  Timed Finals
  1  Snyder, Maxx                     Western Washingt            
  2  Martinez, Jude                   Seattle U.                  
  3  Gerry, Bryan                     St. Martin's                
  4  Velasquez, Charles               Central Washingt            
  5  Villanueva, Pillip               Western Washingt            
Section 6  Timed Finals
  1  Quintanar, Humberto              Unattached                  
  2  sanchez, matt                    Unattached                  
  3  Bimrose, Arturo                  Portland                    
  4  Poshusta, Robert                 Seattle U.                  
  5  Ellington, Robert                Striders                    
Section 7  Timed Finals
  3  Chau, Thuan                      Portland                    
 
Event 11  Women 800 Meter Run
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 11:24 AM
       Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
 3-1A  Ayers-Stamper, Danielle          Unattached                  
 7-1B  Krepel, Kayti                    Seattle Pacific             
 1-2A  Howell, Sarah                    Western Oregon              
 5-2B  Batcheller, Kira                 Western Oregon              
 9-2C  Bishop, Kaleigh                  St. Martin's                
 2-3A  Golding, Teona                   Seattle Pacific             
 6-3B  Berry, Ashley                    Western Oregon              
10-3C  Owen, Karissa                    St. Martin's                
 4-4A  Zambon, Erica                    Western Oregon              
 8-4B  Aanstad, Brittany                Seattle Pacific             
 
Event 12  Men 800 Meter Run
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 11:27 AM
       Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
 3-1A  Freeman, Tim                     Washington                  
 7-1B  Daeschel, Aaron                  Simon Fraser                
11-1C  Gatbunton, Josh                  St. Martin's                
 1-2A  Drapala, Rob                     Simon Fraser                
 5-2B  Moses, Dallas                    Western Oregon              
 9-2C  Byron, Mitchell                  Unattached                  
 2-3A  Mattson, Keith                   Striders                    
 6-3B  Banker, Travis                   Western Oregon              
10-3C  Norton, Jesse                    Whatcom CC                  
 4-4A  Williams, Jamar                  Striders                    
 8-4B  Webb, Abe                        Western Oregon              
12-4C  MacDonald, Doug                  Seattle U.                  
 
Event 5  Women 200 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 11:30 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Hoskie, Lauren                   Striders                    
  2  Okoro, Brianna                   Unattached                  
  3  Lawson-Dennis, Trece             Striders                    
  4  Smith, Kayla                     Unattached                  
  5  Pierre, Patrice                  Portland                    
Section 2  Timed Finals
  1  Jones, Ariana                    Unattached                  
  2  Wolf, Elizabeth                  Seattle U.                  
  3  Dimmitt, Heidi                   Western Washingt            
  4  jones, christene                 Unattached                  
  5  Quatier, Emily                   Unattached                  
Section 3  Timed Finals
  1  Houplin, Joana                   Western Washingt            
  2  Johnson, Bridget                 Unattached                  
  3  Lozada, Lauren                   Striders                    
  4  Barker, Sarah                    Western Oregon              
  5  Postlewait, Jacque               Western Oregon              
Section 4  Timed Finals
  1  Roumeliotis, Krista              Portland                    
  2  Zukowski, Megan                  Western Washingt            
  3  Brownell, Sarah                  Western Washingt            
  4  Duckett, Lauren                  Western Oregon              
  5  Erickson, Jessica                Western Washingt            
Section 5  Timed Finals
  1  Kinsey, Katoya                   Unattached                  
  2  Starks, Miko                     Striders Track C            
  3  Meis, Rachel                     Unattached                  
  4  Hamptonie, Danita                Unattached                  
  5  Walker, McKenzie                 Unattached                  
Section 6  Timed Finals
  1  Flower, Mellisa                  Seattle Pacific             
  2  Olson, Sarah                     Western Washingt            
  3  Thornton, Amanda                 Western Washingt            
  4  Howe, Michelle                   Western Washingt            
  5  Bekkedahl, Brooke                Western Washingt            
Section 7  Timed Finals
  1  Kuhnly, Gail                     Unattached                  
  2  Kirkness, Katie                  Western Washingt            
  3  Miller, Corinne                  Portland                    
  4  Butler, Gail                     Western Washingt            
  5  Haluck, Christa                  Portland                    
 
Event 6  Men 200 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 11:45 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Mott, Ashtin                     Unattached                  
  2  Bennett, Phillip                 Unattached                  
  3  Hunter, James                    Unattached                  
  4  Griffey, Ezra John               Unattached                  
  5  Manderscheid, Ross               Unattached                  
Section 2  Timed Finals
  1  Threet, Joshua                   Western Oregon              
  2  Glover, Travis                   Seattle U.                  
  3  Dean, Michael                    Western Washingt            
  4  Wells, Dylan                     Western Oregon              
  5  Ellis-Scott, Stephan             Unattached                  
Section 3  Timed Finals
  1  Johnson, Keelynn                 Striders                    
  2  Hughes, Devin                    Striders                    
  3  Wright, Anthony                  Striders                    
  4  Dudley II, Ronald                Flying Aj's                 
  5  Quintanar, Humberto              Unattached                  
Section 4  Timed Finals
  1  Samuel, Cole                     Western Oregon              
  2  Massey, Lloyd                    Western Oregon              
  3  Ellington, Robert                Striders                    
  4  Williams, Calvin                 Western Washingt            
  5  Hickey, Clint                    Western Oregon              
Section 5  Timed Finals
  1  sanchez, matt                    Unattached                  
  2  Perrilloux, Steve                Western Oregon              
  3  David, Toby                      Western Washingt            
  4  Whittle, Ku'ualoha               Seattle U.                  
  5  Werner, Jordan                   Western Oregon              
Section 6  Timed Finals
  1  Andres, Chris                    Unattached                  
  2  Odoemene, Udoka                  Seattle U.                  
  3  mack, bryan                      Unattached                  
  4  Li, Kevin                        Western Washingt            
  5  Edwards, Darren                  Western Washingt            
Section 7  Timed Finals
  1  Moen, Kevin                      Western Washingt            
  2  Juhala, Thomas                   wstc                        
  3  Fussell, Christopher             Seattle U.                  
  4  Wagner, Jordan                   Seattle U.                  
  5  Harrison, Alex                   Western Washingt            
Section 8  Timed Finals
  1  Chau, Thuan                      Portland                    
  2  Iverson, Kevin                   Western Washingt            
  3  Dye, Alex                        Western Washingt            
  4  Breakey, Ryan                    Western Washingt            
  5  Cosgrove, Danny                  Portland                    
Section 9  Timed Finals
  1  Robbins, Steve                   Unattached                  
  2  Hundley, Clyde                   Unattached                  
  3  Korte, Matthew                   Portland                    
  4  Turock, Art                      Unattached                  
  5  Ortman, David                    Unattached                  
Section 10  Timed Finals
  3  Copeland, Scott                  Unattached                  
  4  Brocato, Charley                 Unattached                  
 
Event 15  Women 5000 Meter Run
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 12:05 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Pixler, Jessica                  Seattle Pacific             
  2  Porter, Sarah                    Western Washingt            
  3  Morrison, Tricia                 Western Oregon              
  4  Hemphill, Natalie                Portland                    
  5  Dunnam, Jessie                   St. Martin's                
  6  Camden, Helen                    St. Martin's                
  7  McKillip, Lyndsey                Western Oregon              
  8  Moncrief, Shirlon                Western Oregon              
  9  Bartosch, Alison                 Whatcom CC                  
 10  Nelson, Kendel                   Portland                    
 11  Rohde, Kyla                      Seattle Pacific             
 12  Cronrath, Kysa                   Seattle Pacific             
 13  Miller, Julia                    Seattle U.                  
 14  Holtmann, Stacy                  Portland                    
 15  Olson, Amy                       Western Washingt            
 16  Smith, Megan                     Portland                    
 17  Hansen, Katie                    Seattle U.                  
 18  Beamon, Kim                      Seattle Pacific             
 19  Quiocho, Kerianne                Seattle U.                  
 20  McGoldrick, Haley                Seattle U.                  
 21  Hunter, Tiffany                  Seattle U.                  
 22  Yorkston, Rachel                 Seattle U.                  
 23  Flinn, Erin                      Western Washingt            
 24  Felton, Emily                    Seattle Pacific             
 25  Dargitz, Jackie                  Portland                    
 26  Panitz, Nora                     Portland                    
 27  King, Abigail                    Portland                    
 28  Giordano, Amber                  Portland                    
 29  Nelson, Katie                    Portland                    
 30  Colvin, Megan                    Portland                    
 31  Tuck, Chelsea                    Portland                    
 32  Giuliano, Claire                 Portland                    
 
Event 16  Men 5000 Meter Run
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 12:25 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Williams, Jamar                  Striders                    
  2  Badley, Tim                      Concordia (Ore.)            
  3  Phillips, Daniel                 Western Washingt            
  4  Welling, Jordan                  Western Washingt            
  5  Chesimet, Kemboi                 Unattached                  
  6  Cronrath, Brian                  Seattle Pacific             
  7  Collins, John                    RunningShoes.com            
  8  Karr, Nik                        Western Oregon              
  9  Karr, Justin                     Western Oregon              
 10  Hunt, Kym                        Western Oregon              
 11  Reed, James                      Western Oregon              
 12  Gavareski, Michael               Unattached                  
 13  Quackenbush, Mike                Portland                    
 14  Chad, Meis                       Seattle Pacific             
 15  Obluck, Tris                     St. Martin's                
 16  VanPatten, Zeke                  Western Oregon              
 17  McCrary, Matt                    Western Oregon              
 18  Jenkins, Cory                    Whatcom CC                  
 19  Heitzinger, Nathan               Seattle U.                  
 20  Lalonde, Steven                  St. Martin's                
 21  Quimby, Jonathan                 Whatcom CC                  
 22  Backman, Beau                    Western Oregon              
 23  McConnell, Jason                 Unattached                  
 24  Larson, Kyle                     Western Oregon              
 25  Seick, Kyle                      Western Oregon              
 26  Dull, Evan                       Seattle Pacific             
 27  Phillips, John                   Seattle Pacific             
 28  Cameron, Will                    Western Washingt            
 29  Heitzinger, Hans                 Seattle U.                  
 30  Lance, Jordan                    Seattle Pacific             
 31  Perkins, Nate                    Western Washingt            
 32  Lampi, Kyle                      Western Washingt            
 33  Simmons, Derrick                 Portland                    
 34  Rudeen, Doug                     Seattle U.                  
 35  Adams, Alec                      Seattle U.                  
 36  Dull, Jeff                       Seattle Pacific             
 37  Seamster, Scott                  Seattle Pacific             
 38  Zelenak, Kevin                   Portland                    
 39  Prahl, Dan                       Portland                    
 40  Hansen, Corey                    Portland                    
 41  Manning, Michael                 Portland                    
 42  Schlegel, Rob                    Portland                    
 43  Olberding, Scott                 Portland                    
 44  Cosby, Robert                    Portland                    
 
Event 9  Women 300 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 12:45 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Monahan, Clare                   Seattle U.                  
  3  Sims, Nyema                      Unattached                  
  4  Squires, Kamala                  Seattle U.                  
 
Event 10  Men 300 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 12:47 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  sanchez, matt                    Unattached                  
  3  Turner, Joseph                   Washington                  
  4  Randolph, Chris                  Club Northwest              
  5  Hunter, James                    Unattached                  
Section 2  Timed Finals
  2  Korte, Matthew                   Portland                    
  3  Norton, Jesse                    Whatcom CC                  
  4  Dudley II, Ronald                Flying Aj's                 
 
Event 17  Women 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 12:50 PM
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Seattle Pacific  'B'                                         
  2  Western Washington  'B'                                      
  4  St. Martin's  'A'                                            
  5  Western Washington  'C'                                      
Section 2  Timed Finals
  1  Seattle U.  'A'                                              
  2  Western Oregon  'A'                                          
  3  Washington  'A'                                              
  4  Seattle Pacific  'A'                                         
  5  Western Washington  'A'                                      
 
Event 18  Men 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 1:00 PM
     School                                                                 
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2  Western Washington  'B'                                      
  3  St. Martin's  'A'                                            
  4  Seattle U.  'B'                                              
Section 2  Timed Finals
  1  Washington  'A'                                              
  2  Western Oregon  'A'                                          
  3  Western Washington  'A'                                      
  4  Seattle U.  'A'                                              
 
Event 19  Women Shot Put
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 10:00 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Blake, Jillian                   St. Martin's                
  2  Thomas, Megan                    St. Martin's                
  3  Aanstad, Brittany                Seattle Pacific             
  4  Cervantes, Feomina               Unattached                  
  5  Rance, Erica                     Western Washingt            
  6  Valaile, RaeLani                 Seattle U.                  
  7  DeMartini, Sarah                 Seattle U.                  
  8  Ayers-Stamper, Danielle          Unattached                  
  9  Currier, Lindsay                 Seattle U.                  
 10  Cole, Sara                       Western Oregon              
 11  Sadler, Chelsea                  Western Washingt            
 12  Taylor, Alyssa                   Western Oregon              
 13  Freed, Sabrina                   Western Oregon              
 14  Fuller, Liz                      Washington                  
 15  Johnson, Bridget                 Unattached                  
 
Event 21  Women Long Jump
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 10:00 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Clark, Brianna                   Unattached-Washi            
  2  Fleishman, Lindsey               Unattached-Washi            
  3  Monahan, Clare                   Seattle U.                  
  4  Porter, Lindsey                  Unattached                  
  5  Spaulding, Tiffany               Portland                    
  6  Bartolomei, Brittany             Portland                    
  7  Lopuck, Caroline                 Portland                    
  8  Squires, Kamala                  Seattle U.                  
  9  Johnson, Kristin                 Western Washingt            
 10  DiEnno, Amanda                   Western Washingt            
 11  DeHart, Holly                    Unattached                  
 12  Borsch, Carolyn                  Portland                    
 13  Butler, Gail                     Western Washingt            
 14  Miller, Christy                  Western Washingt            
 15  Rosenberg, Sarajane              Western Oregon              
 16  Postlewait, Jacque               Western Oregon              
 17  Amiad-Pavlov, Daria              Washington                  
 18  Nichols, Taylor                  Washington                  
 
Event 25  Women Pole Vault
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 10:00 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Stevens, Samantha                Western Washingt            
  2  Cabebe, Courtney                 Seattle U.                  
  3  Schultz, Donna                   Willamette Strid            
  4  Quick, Jennifer                  Western Washingt            
  5  Ramsey, Mallory                  Willamette Strid            
  6  DiMarco, Diana                   Western Washingt            
  7  Porter, Lindsey                  Unattached                  
  8  Dockins, Cara                    Western Washingt            
  9  Clarke, Camille                  Western Washingt            
 10  DiEnno, Amanda                   Western Washingt            
 11  Jordan, Rachel                   Willamette Strid            
 12  Shimada, Kelsey                  Unattached-Washi            
 13  Mudlo, Kelly                     Unattached-Washi            
 14  Fjeran, Taylor                   Unattached-Washi            
Flight 2  Finals
  1  Miller, Christy                  Western Washingt            
  2  Davis, Kati                      Seattle Pacific             
  3  Hauk, Carrie                     Seattle Pacific             
  4  Lundsten, Tracie                 Seattle Pacific             
  5  Peterson, Andrea                 Washington                  
  6  Moore, Allison                   Washington                  
  7  Peaslee, Mellisa                 Seattle Pacific             
  8  Anderson, Monica                 Seattle Pacific             
  9  Wojciechowski, Allison           Washington                  
 10  Walker, Lauren                   Washington                  
 11  Marshalek, Stevie                Unattached-Washi            
 12  DiVesta, Kelley                  Washington                  
 13  Wildhaber, Ashley                Unattached                  
 14  Soma, Kate                       Unattached                  
 
Event 27  Women High Jump
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 11:00 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Vielma, Nicole                   Unattached-Washi            
  2  Lombardo, Allison                Washington                  
  3  Monahan, Clare                   Seattle U.                  
  4  Berry, Ashley                    Western Oregon              
  5  Rogers, Jill                     Western Washingt            
  6  Mattson, Jaquie                  Seattle Pacific             
  7  Salazar, Sabrina                 Unattached                  
  8  Fuller, Liz                      Washington                  
  9  Cook, Clara                      Western Washingt            
 10  Kimoto, Emma                     Kajaks T&F                  
 
Event 20  Men Shot Put
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 11:15 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Noble, Bobby                     Unattached-Washi            
  2  Carl, Lance                      Unattached-Washi            
  3  Ferleman, Andrew                 Washington                  
  5  Lloyd, Will                      Western Washingt            
  6  Finnegan, Kyle                   Seattle U.                  
  7  Loquvam, Jacob                   St. Martin's                
  8  Puckett, Joshua                  St. Martin's                
  9  Washington, Sam                  St. Martin's                
 10  Harris, Cutty                    Portland                    
 11  Vavricka, Michael                St. Martin's                
 12  Michaelson, Bryant               Western Washingt            
 13  Hoffman, Michael                 Western Washingt            
 14  Baga, Imrose                     Unattached                  
 15  Elder, Ben                       Western Washingt            
 16  Kayhan, Dincer                   Western Washingt            
 17  Varkevisser, Brandon             Western Washingt            
 18  Ruud, Evan                       Central Washingt            
 19  Slowey, Jason                    Western Oregon              
 20  Randolph, Chris                  Club Northwest              
 21  Barrett, Robert                  Western Oregon              
 
Event 22  Men Long Jump
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 11:15 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Woolf, Tommy                     Western Oregon              
  2  Harrison, Alex                   Western Washingt            
  3  Pedro, Kai                       St. Martin's                
  4  De Aguior, Moku                  Western Washingt            
  5  Roth, Scott                      Unattached-Washi            
  6  Reisnaur, Tyler                  Western Oregon              
  7  Iverson, Kevin                   Western Washingt            
  8  Whittle, Ku'ualoha               Seattle U.                  
  9  Martinez, Jude                   Seattle U.                  
 10  Odoemene, Udoka                  Seattle U.                  
 11  Gruger, Shane                    Western Washingt            
Flight 2  Finals
  1  Hoover, Greg                     Unattached                  
  2  Smith, Zach                      Unattached                  
  3  Cosgrove, Danny                  Portland                    
  4  Wegner, Robert                   Western Oregon              
  5  Lundgren, Justin                 Unattached                  
  6  Winburn, Cliff                   Unattached                  
  7  Manderscheid, Ross               Unattached                  
  8  Harewood, Marcus                 Unattached                  
  9  Satterwhite, Tim                 Western Washingt            
 10  Udell, Zeb                       Western Oregon              
 11  Ferleman, Andrew                 Washington                  
 12  Fredericks, Corey                Washington                  
 13  Felt, Justin                     Seattle Pacific             
 14  olson, damian                    Team XO                     
 
Event 26  Men Pole Vault
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 11:30 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Noble, Bobby                     Unattached-Washi            
  2  Beighton, Sean                   Unattached-Washi            
  3  Edwards, Darren                  Western Washingt            
  4  Carl, Lance                      Unattached-Washi            
  5  larson, josh                     Unattached                  
  6  Massey, Marc                     Seattle U.                  
  7  Borer, Bryce                     Unattached                  
  8  Millson, Michael                 Western Washingt            
  9  Laughlin, Todd                   Unattached                  
 10  Hippler, Jared                   Willamette Strid            
 11  Pinkerton, David                 Unattached                  
 12  Hippler, Jack                    Willamette Strid            
Flight 2  Finals
  1  Lashinske, Jeremy                Unattached-Washi            
  2  Lucke, Bryan                     Western Washingt            
  3  Juhala, Thomas                   wstc                        
  4  Udell, Zeb                       Western Oregon              
  5  Brown, Ryan                      Western Washingt            
  6  Winters, Josh                    Unattached                  
  7  Ellingson, John                  Unattached                  
  8  Cogdill, Ben                     Willamette Strid            
  9  Randolph, Chris                  Club Northwest              
 10  Vu, Ryan                         Washington                  
 11  O'Connor, Jared                  Washington                  
 
Event 28  Men High Jump
===============================================================================
Saturday 12/1/2007 - 12:00 PM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Hickey, Clint                    Western Oregon              
  2  Martinelli, Brian                Western Washingt            
  3  Woolf, Tommy                     Western Oregon              
  4  Wegner, Robert                   Western Oregon              
  5  Cosgrove, Danny                  Portland                    
  6  Udell, Zeb                       Western Oregon              
  7  larson, josh                     Unattached                  
  8  Brockman, Keefe                  Western Washingt            
  9  Frederick, Norris                Washington                  
Advertisement
Buy Tickets