MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
Husky Open Meet #1, Sun., Jan. 18, 2004 Start Lists
Release: 01/15/2004
Send Mail Print RSS
Related Links

Jan. 15, 2004

University of Washington Huskies
                                       Hy-Tek's Meet Manager 1/15/2004 07:06 PM
                       UW Open Meet, 1.18.04 - 1/18/2004
                                   1/18/2004
                               Performance List

Event 1 Women Weight Throw =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 22 Dalin, Alia Kamloops 2 78 Kooy, Lauren Seattle Pacific 3 66 Urrutia, Jennifer Seattle Pacific 4 59 Robinson-Spaulding, Gabriell Seattle Pacific 5 198 Radke, Kim W. Washington 6 183 Telleria, Jessica W. Washington 7 44 Johnson, Sara Seattle Pacific 8 185 MacCully, Kristina W. Washington 9 211 Carlson, Tammy W. Washington

Event 2 Women Long Jump =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 244 Payne, Antoinette McKenzie Strider 2 284 Welch, Lauren British Columbia 3 163 Tupper, Christina Unattached 4 63 Janney, Kristin Seattle Pacific 5 62 Clark, Danae Seattle Pacific 6 75 Blake, Linda Seattle Pacific 7 17 Gallagher, Katie Com. Cougars 8 296 Hewitt, Cloe British Columbia 9 54 Bjella, Sharon Seattle Pacific 10 149 Klein, Sara Unattached 11 105 Weber, Sasha Barron Park Stri 12 350 Quick, Susan Seattle Track Ac

Event 3 Women Pole Vault =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 40 Studer, Ally Seattle Pacific 2 55 Hedges, Big Allie Seattle Pacific 3 194 Kreft, Andrea W. Washington 4 29 Carter, Miranda Willamette Strid 5 45 Harris, Amy Lynn Seattle Pacific 6 88 Mangahas, Theresa Seattle U. 7 43 Rose, Amber Seattle Pacific 8 180 George, Emma Kamiak HS 9 214 Simonds, Allison WF West-Chehalis

Event 4 Men Weight Throw =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 18 Armstrong, Dylan Kamloops 2 136 Rolfe, Nate Unattached 3 283 Edwards, Jeremy British Columbia 4 20 Lekstrom, Morgan Kamloops 5 234 Mills, Mike Linfield College 6 204 Roberts, Jarrod W. Washington 7 203 Farris, Tom W. Washington 8 160 Richards, Zack Unattached

Event 5 Men High Jump =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 213 Sychrava, Michael U-Coquitlam Chee 2 39 Randolph, Chris Seattle Pacific 3 174 Snowden, Daniel Unattached 4 181 Allan, Peter W. Washington 5 38 Bayley, Philip Seattle Pacific 6 3 Geist, Peter U-W. Washington 7 52 Larimer, Dan Seattle Pacific 8 359 Blaty, Doug U Dub

Event 6 Women 60 Meter Hurdles Prelims =============================================================================== Name Year School relim Time =============================================================================== 1 308 Wong, Sally British Columbia 2 89 Burns, Ashley Seattle U. 3 74 Ayers-Stamper, Danielle Seattle Pacific 4 267 Stoffman, Zaria Vancouver OC 5 289 Olfert, Jessica British Columbia 6 163 Tupper, Christina Unattached 7 76 Grossglass, Dianna Seattle Pacific 8 340 North, Sarah Sotg 9 75 Blake, Linda Seattle Pacific 10 191 Evans, LeAnne W. Washington 11 81 Schaafsma, Janna Seattle Pacific 12 343 Druktenis, Stephane Sotg 13 54 Bjella, Sharon Seattle Pacific 14 122 Edwards, Brandie Unattached 15 319 Adams, Taryn unattached 16 258 Hurts, Tramaine McKenzie Strider 17 242 siebenlist, jenna McKenzie Strider 18 17 Gallagher, Katie Com. Cougars

Event 7 Men Long Jump =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 318 Han, Thomas unattached 2 322 Bacon, Steven unattached 3 335 Hoffman, Shane Shorecrest Highl 4 130 Antonowicz, Joseph Unattached 5 190 Danforth, Paul W. Washington 6 218 Fraser, Mike U-British Columb 7 117 Zapata, Moreno Unattached 8 236 Fipps, Jesse Linfield College 9 287 Mezheritsky, Dan British Columbia 10 72 Radel, Jason Seattle Pacific 11 201 Freeman, Josh W. Washington 12 137 Gehl, Josh Unattached 13 309 Dishmon, Joe Mt. Ranier HS 14 109 Peniche, Tony portland luthera 15 123 Wester, Stan Unattached 16 106 Hopley, Ryan Barron Park Stri 17 116 Binion, Garrett Unattached 18 231 Pham, Peter Williams Track C

Event 8 Men 60 Meter Hurdles Prelims =============================================================================== Name Year School relim Time =============================================================================== 1 331 Nhoksayhkam, Tommy track central 2 210 Wilson, Dustin W. Washington 3 201 Freeman, Josh W. Washington 4 123 Wester, Stan Unattached 5 262 martin, jerome McKenzie Strider 6 39 Randolph, Chris Seattle Pacific 7 264 Jacquet-Acea, Russell midwest decathlo 8 51 Bailey, Alex Seattle Pacific

Event 9 Women 60 Meter Dash Prelims =============================================================================== Name Year School relim Time =============================================================================== 1 307 MacDonald, Brooke British Columbia 2 251 Callier, Sara McKenzie Strider 3 249 simms, coressa McKenzie Strider 4 247 Taylor, Ashley McKenzie Strider 5 266 Porter, Danaka Vancouver OC 6 63 Janney, Kristin Seattle Pacific 7 252 hodges, brittany McKenzie Strider 8 46 Gleason, Kelsey Seattle Pacific 9 58 Duringer, Julie Seattle Pacific 10 188 Gardner, Lauren W. Washington 11 184 Burch, Laura W. Washington 12 152 Schmit, Megan Unattached 13 308 Wong, Sally British Columbia 14 244 Payne, Antoinette McKenzie Strider 15 95 Hubbard, Lloryn Seattle U. 16 68 Kolb, Jean Seattle Pacific 17 289 Olfert, Jessica British Columbia 18 344 Wika, Courtney Sotg 19 224 Fell, Corri U-British Columb 20 219 Cornish, Lisa U-British Columb 21 342 Higgins, Kaylie Sotg 22 253 pittman, tiara McKenzie Strider 23 339 Cheatum, Erin Sotg 24 350 Quick, Susan Seattle Track Ac 25 347 Gonzalez, Kim Seattle Track Ac

Event 10 Men 60 Meter Dash Prelims =============================================================================== Name Year School relim Time =============================================================================== 1 309 Dishmon, Joe Mt. Ranier HS 2 21 Niemi, Shane Kamloops 3 156 Smith, Mario Unattached 4 108 Strukoff, Blake N. Island Athlet 5 241 Guzman, Josue burnaby striders 6 240 Quinn, Ryan burnaby striders 7 157 Damasco, Raymond Unattached 8 206 Petz, Jacob W. Washington 9 361 Malcoln, Brian Unattached 10 168 Malcolm, Brian Unattached 11 35 Carroll, Jeff Shelton TC 12 36 Gordon, Branddon Shelton TC 13 304 Thompson, Ira British Columbia 14 226 Tseng, Pablo U-British Columb 15 276 Street, Adam Metro AC 16 210 Wilson, Dustin W. Washington 17 341 Cheng, Victor Sotg 18 209 Lenox, Mikel W. Washington 19 202 Thompsen, Dan W. Washington 20 189 Kaeka, Eddy W. Washington 21 306 Buchi, Steve British Columbia 22 201 Freeman, Josh W. Washington 23 318 Han, Thomas unattached 24 109 Peniche, Tony portland luthera 25 106 Hopley, Ryan Barron Park Stri 26 99 Punjani, Faruk Seattle U. 27 107 Birtwistle, Mikal N. Island Athlet 28 288 Kohut, Matthew British Columbia 29 119 Jones, Joshua Unattached 30 130 Antonowicz, Joseph Unattached 31 274 Pearson, Allen Metro AC 32 248 williams, curran McKenzie Strider 33 332 Cangany, Peter track central 34 19 Saunders, Scott Kamloops 35 243 brown, jesse McKenzie Strider 36 222 Newbert, Joel U-British Columb 37 360 Munoz, Hugo U Dub 38 137 Gehl, Josh Unattached 39 278 Moore, Bob Metro AC 40 199 Nguyen, Nick W. Washington 41 256 jones-bernard, john McKenzie Strider 42 246 lewis, elijah McKenzie Strider 43 336 Sutherland, Mark Sotg 44 250 casebere, josh McKenzie Strider 45 345 Wickman, Joel Sotg 46 245 johnson, curtis McKenzie Strider 47 141 Jamison, Aaron Unattached 48 338 Lockwood, Sky Sotg 49 277 Hidi, Melinda Metro AC 50 275 Canning, Laura Metro AC 51 139 Burgher, Mike Unattached 52 351 Wilson, Michael Seattle Track Ac 53 354 Moss, Curtis West Coast Pacer 54 231 Pham, Peter Williams Track C 55 265 Cheema, Alamjeet Vancouver OC 56 349 Freeman, Matthew Seattle Track Ac 57 230 Williams, Eric Williams Track C

Event 11 Women 1 Mile Run =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 328 Miller, Lucy unattached 2 352 Fullerton, Kelly U-Seattle U. 3 298 Ambery, Celia British Columbia 4 282 Lindsay, Lisa Una 5 302 Doherty, Megan British Columbia 6 101 Dittmer, Lindsay Seattle U. 7 23 Schutte, Bailey Sherwood 8 295 Comer, Bethany British Columbia 9 337 McDougall, Ashley Sotg 10 70 Groth, Abby Seattle Pacific 11 57 McCoy, Brandi Seattle Pacific 12 148 Easton, Whitney Unattached 13 94 Rohrbacher, Phoebe Seattle U. 14 86 Lauer, Lydia Seattle U. 15 297 Jardine, Kate British Columbia 16 1 Xu, Carol Unattached 17 115 Konrady, Rachel Unattached 18 346 Kleinberg, Rebecca Seattle Track Ac 19 215 Lotnick, Samantha Langley Mustangs

Event 12 Men 1 Mile Run =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 33 McClary, Alex Shelton TC 2 5 Prentice, Andy St. Martin's Col 3 34 McClary, Andrew Shelton TC 4 238 Ginanni, Joe Linfield College 5 223 Ratzlaff, Luke U-British Columb 6 227 Carlos, Shane U-British Columb 7 286 Beck, Dan British Columbia 8 294 Elson, Nick British Columbia 9 131 Brandt, Justin Unattached 10 178 Fulton, Leland Timberhill Harri 11 151 Walsh, Gary Unattached 12 179 Means, Johnny Timberhill Harri 13 110 Helm, Shaun Federal Way TC 14 111 Bromka, Alec Unattached 15 320 Scott, Tyler unattached 16 313 Bjella, Keith unattached 17 147 Welch, Nick Unattached 18 153 Migotsky, Sean Unattached 19 144 Cherry, Chris Unattached 20 134 Hayes, John Unattached 21 316 Hansen, Corey unattached 22 233 Burdo, Bryan Club Northwest 23 268 Clegg, Kyle Norwesters Track 24 154 DeBoer, Eric Unattached 25 172 Houck, Steven Unattached 26 127 Schultz, Brian Unattached 27 27 Gabe, Molinaro NW Christian 28 15 Jaeger, Andy Jackson High Sch 29 25 Graham, Laurence NW Christian 30 146 Garrison, Rick Unattached 31 167 Lindsay, Alex Unattached 32 142 Shepherd, Christopher Unattached 33 24 McDaniel, Josh NW Christian

Event 13 Women Shot Put =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 198 Radke, Kim W. Washington 2 237 Bielenberg, Danielle Linfield College 3 211 Carlson, Tammy W. Washington 4 293 DeCammillis, Kelsey British Columbia 5 358 Caprye, Kendra U Dub 6 75 Blake, Linda Seattle Pacific 7 191 Evans, LeAnne W. Washington 8 185 MacCully, Kristina W. Washington 9 355 Knight, Courtney West Coast Pacer 10 54 Bjella, Sharon Seattle Pacific 11 357 Vela, Grace U Dub 12 105 Weber, Sasha Barron Park Stri

Event 14 Women Triple Jump =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 122 Edwards, Brandie Unattached 2 163 Tupper, Christina Unattached 3 17 Gallagher, Katie Com. Cougars 4 140 Patterson, Andrea Unattached 5 314 Patterson, Andrea unattached 6 63 Janney, Kristin Seattle Pacific 7 76 Grossglass, Dianna Seattle Pacific 8 62 Clark, Danae Seattle Pacific 9 244 Payne, Antoinette McKenzie Strider 10 149 Klein, Sara Unattached 11 44 Johnson, Sara Seattle Pacific

Event 15 Women High Jump =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 164 Sheppard, Emily Unattached 2 269 Sheppard, Emily Norwesters Track 3 76 Grossglass, Dianna Seattle Pacific 4 54 Bjella, Sharon Seattle Pacific 5 325 Hanson, McKinnon unattached 6 149 Klein, Sara Unattached 7 205 Kruckeberg, Amy W. Washington 8 267 Stoffman, Zaria Vancouver OC 9 17 Gallagher, Katie Com. Cougars 10 75 Blake, Linda Seattle Pacific 11 357 Vela, Grace U Dub 12 187 Cox, Lindsey W. Washington 13 310 Mendenhall, Martha Nemesis 14 165 Witcher, Christine Unattached 15 200 McCall, Jackie W. Washington 16 191 Evans, LeAnne W. Washington 17 105 Weber, Sasha Barron Park Stri

Event 16 Men Pole Vault =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 193 Romney, Scott W. Washington 2 287 Mezheritsky, Dan British Columbia 3 321 James, Matthias unattached 4 195 Thornbrue, Tyler W. Washington 5 39 Randolph, Chris Seattle Pacific 6 218 Fraser, Mike U-British Columb 7 212 Behl, Andrew W. Washington 8 196 Koehnke, Zack W. Washington 9 52 Larimer, Dan Seattle Pacific 10 285 Van Eekelen, Arjan British Columbia 11 360 Munoz, Hugo U Dub 12 72 Radel, Jason Seattle Pacific 13 38 Bayley, Philip Seattle Pacific 14 359 Blaty, Doug U Dub 15 264 Jacquet-Acea, Russell midwest decathlo 16 229 Clapson, Mike U-British Columb 17 324 Fischer, Joshua unattached

Event 17 Women 400 Meter Dash =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 150 Moore, Cori Unattached 2 37 Kaercher, Raechel Shelton TC 3 112 Whitehall, Samantha Unattached 4 251 Callier, Sara McKenzie Strider 5 252 hodges, brittany McKenzie Strider 6 255 Jones, Alex McKenzie Strider 7 133 Ivey, Veronica Unattached 8 46 Gleason, Kelsey Seattle Pacific 9 63 Janney, Kristin Seattle Pacific 10 41 Leonhardt, Kinyatta Seattle Pacific 11 58 Duringer, Julie Seattle Pacific 12 184 Burch, Laura W. Washington 13 53 Rohm, Breanne Seattle Pacific 14 71 Perkins, Victoria Seattle Pacific 15 200 McCall, Jackie W. Washington 16 12 Burr, Lakita St. Martin's Col 17 143 Graham, Allison Unattached 18 23 Schutte, Bailey Sherwood 19 207 Webster, Ruth W. Washington 20 155 Mehtala, Jaclyn Unattached 21 96 Austin, Cheryl Seattle U. 22 85 Archambault, Katherine Seattle U. 23 4 Driscoll, Maureen St. Martin's Col 24 348 Simon, Claire Seattle Track Ac 25 259 lawson, brittany McKenzie Strider

Event 18 Men 400 Meter Dash =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 264 Jacquet-Acea, Russell midwest decathlo 2 158 Tyson, Daniel Unattached 3 91 Loreth, KJ Seattle U. 4 228 Halcro, Joel U-British Columb 5 182 Sweeny, Brian W. Washington 6 206 Petz, Jacob W. Washington 7 201 Freeman, Josh W. Washington 8 208 Los, Ryan W. Washington 9 236 Fipps, Jesse Linfield College 10 334 Wilds, Trevor Seta 11 186 McClung, Chris W. Washington 12 90 Blaine, Matt Seattle U. 13 125 Atkinson, Craig Unattached 14 261 anderson, nate McKenzie Strider 15 60 Kelcy, Micah Seattle Pacific 16 93 Nishida, Todd Seattle U. 17 72 Radel, Jason Seattle Pacific 18 212 Behl, Andrew W. Washington 19 47 Reeves, Tim Seattle Pacific 20 9 Mohoric, Tyler St. Martin's Col 21 35 Carroll, Jeff Shelton TC 22 116 Binion, Garrett Unattached 23 137 Gehl, Josh Unattached 24 135 Cramer, Eric Unattached 25 121 Gardner, James Unattached 26 256 jones-bernard, john McKenzie Strider 27 359 Blaty, Doug U Dub 28 124 Barnhart, Justin Unattached 29 254 hodges, colin McKenzie Strider 30 260 russell, anthony McKenzie Strider 31 222 Newbert, Joel U-British Columb 32 8 Lambrecht, Matt St. Martin's Col 33 229 Clapson, Mike U-British Columb 34 279 Sissonen, Mika Metro AC 35 329 Smith, Kyle unattached 36 323 Rollinger, Trevor unattached 37 257 weisz, ryan McKenzie Strider 38 36 Gordon, Branddon Shelton TC 39 353 Walsh, Dustin West Coast Pacer 40 330 Twaddle, Scott unattached 41 106 Hopley, Ryan Barron Park Stri 42 263 Pasquale, Eddie Bainbridge High 43 113 Osmond, Garry Unattached 44 233 Burdo, Bryan Club Northwest 45 230 Williams, Eric Williams Track C 46 351 Wilson, Michael Seattle Track Ac

Event 19 Women 800 Meter Run =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 273 Hudson, Ali Norwesters Track 2 352 Fullerton, Kelly U-Seattle U. 3 50 Marshall, Ashley Seattle Pacific 4 101 Dittmer, Lindsay Seattle U. 5 80 Marsh, Jennifer Seattle Pacific 6 74 Ayers-Stamper, Danielle Seattle Pacific 7 23 Schutte, Bailey Sherwood 8 166 Wright, Linden Unattached 9 175 Bisk, Caroline Unattached 10 312 Kills Right, Estelle unattached 11 94 Rohrbacher, Phoebe Seattle U. 12 86 Lauer, Lydia Seattle U. 13 317 Dardis, Kylie unattached 14 143 Graham, Allison Unattached 15 98 Sifferman, Susan Seattle U. 16 348 Simon, Claire Seattle Track Ac 17 216 Shaw, Angela Langley Mustangs 18 346 Kleinberg, Rebecca Seattle Track Ac

Event 20 Men 800 Meter Run =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 235 Taylor, Casey Linfield College 2 11 Carlson, Nathan St. Martin's Col 3 5 Prentice, Andy St. Martin's Col 4 61 Mach, Paul Seattle Pacific 5 56 Strickler, Eddie Seattle Pacific 6 110 Helm, Shaun Federal Way TC 7 131 Brandt, Justin Unattached 8 153 Migotsky, Sean Unattached 9 162 Stover, Christoher Unattached 10 159 Stover, Christopher Unattached 11 125 Atkinson, Craig Unattached 12 84 Dols, Nicholas Seattle U. 13 170 Yi, Jun Unattached 14 87 Joseph, Reuben Seattle U. 15 2 Terrill, Steve Unattached 16 333 Childs, Chris Seta 17 65 Gavareski, Mike Seattle Pacific 18 116 Binion, Garrett Unattached 19 151 Walsh, Gary Unattached 20 42 Phillips, Ryan Seattle Pacific 21 268 Clegg, Kyle Norwesters Track 22 142 Shepherd, Christopher Unattached 23 315 Hickenbottom, Steven unattached 24 129 Dickinson, Luke Unattached 25 233 Burdo, Bryan Club Northwest 26 353 Walsh, Dustin West Coast Pacer 27 15 Jaeger, Andy Jackson High Sch 28 126 Burke, Mark Unattached 29 27 Gabe, Molinaro NW Christian 30 25 Graham, Laurence NW Christian

Event 21 Men Shot Put =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 18 Armstrong, Dylan Kamloops 2 31 Wauters, Matt shelton throwers 3 136 Rolfe, Nate Unattached 4 283 Edwards, Jeremy British Columbia 5 217 Olson, Travis U-Linfield Colle 6 287 Mezheritsky, Dan British Columbia 7 192 Willard, Jason W. Washington 8 354 Moss, Curtis West Coast Pacer 9 203 Farris, Tom W. Washington 10 204 Roberts, Jarrod W. Washington 11 360 Munoz, Hugo U Dub 12 38 Bayley, Philip Seattle Pacific 13 311 Rapaglia, Tony U-St. Martin's C 14 19 Saunders, Scott Kamloops 15 141 Jamison, Aaron Unattached 16 30 Daugherty, Aaron oregon city

Event 22 Men Triple Jump =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 169 Mattingly, Chris Unattached 2 117 Zapata, Moreno Unattached 3 130 Antonowicz, Joseph Unattached 4 190 Danforth, Paul W. Washington 5 79 Hattingh, Tyrone Seattle Pacific 6 106 Hopley, Ryan Barron Park Stri 7 277 Hidi, Melinda Metro AC

Event 23 Women 200 Meter Dash =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 291 Costa, Alison British Columbia 2 296 Hewitt, Cloe British Columbia 3 17 Gallagher, Katie Com. Cougars 4 37 Kaercher, Raechel Shelton TC 5 224 Fell, Corri U-British Columb 6 308 Wong, Sally British Columbia 7 284 Welch, Lauren British Columbia 8 68 Kolb, Jean Seattle Pacific 9 249 simms, coressa McKenzie Strider 10 219 Cornish, Lisa U-British Columb 11 247 Taylor, Ashley McKenzie Strider 12 188 Gardner, Lauren W. Washington 13 76 Grossglass, Dianna Seattle Pacific 14 184 Burch, Laura W. Washington 15 191 Evans, LeAnne W. Washington 16 81 Schaafsma, Janna Seattle Pacific 17 149 Klein, Sara Unattached 18 344 Wika, Courtney Sotg 19 152 Schmit, Megan Unattached 20 200 McCall, Jackie W. Washington 21 253 pittman, tiara McKenzie Strider 22 342 Higgins, Kaylie Sotg 23 207 Webster, Ruth W. Washington 24 340 North, Sarah Sotg 25 267 Stoffman, Zaria Vancouver OC 26 343 Druktenis, Stephane Sotg 27 95 Hubbard, Lloryn Seattle U. 28 339 Cheatum, Erin Sotg 29 12 Burr, Lakita St. Martin's Col 30 89 Burns, Ashley Seattle U. 31 4 Driscoll, Maureen St. Martin's Col 32 105 Weber, Sasha Barron Park Stri 33 348 Simon, Claire Seattle Track Ac 34 350 Quick, Susan Seattle Track Ac 35 266 Porter, Danaka Vancouver OC

Event 24 Men 200 Meter Dash =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 156 Smith, Mario Unattached 2 240 Quinn, Ryan burnaby striders 3 241 Guzman, Josue burnaby striders 4 206 Petz, Jacob W. Washington 5 341 Cheng, Victor Sotg 6 304 Thompson, Ira British Columbia 7 186 McClung, Chris W. Washington 8 228 Halcro, Joel U-British Columb 9 322 Bacon, Steven unattached 10 210 Wilson, Dustin W. Washington 11 225 Gossa, Jeremy U-British Columb 12 209 Lenox, Mikel W. Washington 13 107 Birtwistle, Mikal N. Island Athlet 14 292 Averill, Mike British Columbia 15 189 Kaeka, Eddy W. Washington 16 248 williams, curran McKenzie Strider 17 109 Peniche, Tony portland luthera 18 276 Street, Adam Metro AC 19 108 Strukoff, Blake N. Island Athlet 20 279 Sissonen, Mika Metro AC 21 182 Sweeny, Brian W. Washington 22 202 Thompsen, Dan W. Washington 23 137 Gehl, Josh Unattached 24 243 brown, jesse McKenzie Strider 25 124 Barnhart, Justin Unattached 26 301 Milligan, Ward British Columbia 27 218 Fraser, Mike U-British Columb 28 336 Sutherland, Mark Sotg 29 119 Jones, Joshua Unattached 30 19 Saunders, Scott Kamloops 31 245 johnson, curtis McKenzie Strider 32 199 Nguyen, Nick W. Washington 33 123 Wester, Stan Unattached 34 246 lewis, elijah McKenzie Strider 35 135 Cramer, Eric Unattached 36 345 Wickman, Joel Sotg 37 254 hodges, colin McKenzie Strider 38 274 Pearson, Allen Metro AC 39 250 casebere, josh McKenzie Strider 40 116 Binion, Garrett Unattached 41 157 Damasco, Raymond Unattached 42 60 Kelcy, Micah Seattle Pacific 43 77 Flowers, Greg Seattle Pacific 44 106 Hopley, Ryan Barron Park Stri 45 260 russell, anthony McKenzie Strider 46 99 Punjani, Faruk Seattle U. 47 257 weisz, ryan McKenzie Strider 48 338 Lockwood, Sky Sotg 49 229 Clapson, Mike U-British Columb 50 262 martin, jerome McKenzie Strider 51 278 Moore, Bob Metro AC 52 141 Jamison, Aaron Unattached 53 93 Nishida, Todd Seattle U. 54 113 Osmond, Garry Unattached 55 30 Daugherty, Aaron oregon city 56 16 Hayden, Jacob oregon city high 57 275 Canning, Laura Metro AC 58 145 Castaneda, Edison Unattached 59 349 Freeman, Matthew Seattle Track Ac 60 265 Cheema, Alamjeet Vancouver OC 61 351 Wilson, Michael Seattle Track Ac 62 231 Pham, Peter Williams Track C 63 230 Williams, Eric Williams Track C

Event 25 Women 3000 Meter Run =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 299 McEwen, Heather British Columbia 2 239 Witt, Meryl Linfield College 3 290 Carpenter, Kristin British Columbia 4 272 Berardo, Casey Norwesters Track 5 120 Troup, Rita Unattached 6 7 Steinbrugger, Kendra St. Martin's Col 7 104 Garcia, Alana Seattle U. 8 83 Suess, Rachel Seattle U. 9 14 McCanick, Ann St. Martin's Col 10 13 Beatty, Nicole St. Martin's Col 11 103 Barelli, Amanda Seattle U. 12 300 Boyle, Julia British Columbia 13 49 Jensen, Nikki Seattle Pacific 14 64 Dickson, Karen Seattle Pacific 15 28 Schaufler, Abby NW Christian 16 97 Brundige, Sarah Seattle U.

Event 26 Men 3000 Meter Run =============================================================================== Name Year School Finals =============================================================================== 1 356 Johnston, Matt Valley Royals 2 303 Durkin, Chris British Columbia 3 220 Titus, Morgan U-British Columb 4 305 Roulston, David British Columbia 5 232 Triggs, Alan Club Northwest 6 138 Knox, Caleb Unattached 7 114 Brancheau, Brian Unattached 8 128 Garlatz, Thaddeus Unattached 9 197 Brancheau, Sam W. Washington 10 280 Hawkins, Josh Una 11 281 Welsh, Mark Una 12 48 LeCount, Tim Seattle Pacific 13 100 Manos, Steve Seattle U. 14 102 Hughes, Michael Seattle U. 15 221 Symonds, Jeff U-British Columb 16 171 Kenworthy, Patrick Unattached 17 176 Gudmundsson, Stefan Timberhill Harri 18 118 Gudmundsson, Stefan Unattached 19 6 Woods, Seth St. Martin's Col 20 270 Webber, Ashley Norwesters Track 21 173 Guttmann, Martin Unattached 22 177 Bottom, Andrew Timberhill Harri 23 10 Wilbur, Robbie St. Martin's Col 24 32 Clough, Josh Raven Running Cl 25 69 Bostrom, Bjorn Seattle Pacific 26 326 Sundquist, James unattached 27 132 Erb, Jeff Unattached 28 151 Walsh, Gary Unattached 29 73 Rosser, James Seattle Pacific 30 67 O'Connor, Lee Seattle Pacific 31 92 Franck, Richard Seattle U. 32 82 Lybarger, Andrew Seattle U. 33 147 Welch, Nick Unattached 34 134 Hayes, John Unattached 35 271 Adair, Michael Norwesters Track 36 26 Goff, Adam NW Christian 37 172 Houck, Steven Unattached 38 142 Shepherd, Christopher Unattached 39 327 Aaronson, Daniel unattached

Event 27 Women Distance Medley =============================================================================== School Finals =============================================================================== 1 Valley Royals Track Club 'A'

Event 28 Men Distance Medley =============================================================================== School Finals =============================================================================== 1 Valley Royals Track Club 'A'

Event 29 Women 4x400 Meter Relay =============================================================================== School Finals =============================================================================== 1 Seattle Pacific University 'A' 2 University of British Columbia 'A' 3 McKenzie Striders 'A' 4 Seattle Pacific University 'B' 5 Seattle Pacific University 'C' 6 Seattle University 'A' 7 Seattle University 'B'

Event 30 Men 4x400 Meter Relay =============================================================================== School Finals =============================================================================== 1 Seattle University 'A' 2 University of British Columbia 'A' 3 Western Washington University 'A' 4 Shelton TC (Wa) 'A' 5 Seattle Pacific University 'A' 6 McKenzie Striders 'A' 7 Seattle Pacific University 'B' 8 Seattle University 'B'

Washington Track & Field
RUN WITH US
advertisement
RUN WITH US
Advertisement
Buy Tickets