MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
2004 UW Indoor Preview Entry List
Release: 01/15/2004
Send Mail Print RSS
Related Links

Jan. 15, 2004

                  Licensed to University of Washington Huskies
                     Hy-Tek's Meet Manager 1/15/2004 04:06 PM
                       Husky Indoor Preview - 1/17/2004
                         Dempsey Indoor - Seattle, WA
                                 Meet Program

Event 1 Women Weight Throw =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 266 Clifford, Amanda British Columbia 2 265 Wasiela, Izabela British Columbia 3 351 Hepler, Kristin Western Oregon 4 299 Padrinao, Jennifer Simon Fraser 5 219 Etter, Mary Oregon 6 337 Dunkin, Jennifer Unattached Flight 2 Finals 1 189 Kersh, Katherine Oregon 2 143 Rosette, Cassie Portland State 3 166 Oswald, Audery Portland State 4 368 Cederberg, Jaci Western Oregon 5 370 Schneider, Krystal Western Oregon 6 197 Hoxmeier, Jill Oregon

Event 2 Women Long Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 132 Blackwood, Kerry-Ann Portland State 2 184 Hayward-Lee, Clarice Oregon 3 136 Quay, Ashley Portland State 4 65 Roberts, Brittiny Washington 5 188 Brown, Amanda Oregon 6 303 Dixon, Stephanie Simon Fraser 7 153 Imran, Gayle Portland State 8 70 Vela, Grace Washington Flight 2 Finals 1 163 Quinn, Meghann Portland State 2 81 Frame, Trisha Portland 3 93 Peralta, Eileen Portland 4 174 Traver, Maegan Oregon 5 106 Elliott, Julie Portland 6 56 Caprye, Kendra Washington

Event 3 Women Pole Vault =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 29 Jones, Merrilee Washington 2 3 Swango, Mariah U-Washington 3 156 Newby, Lynae Portland State 4 34 Groesbeck, Amy Washington 5 234 Heaton, Katie Puget Sound 6 228 Juarez, Danielle W. Washington 7 176 Moore, Hannah Oregon 8 41 Wildhaber, Ashley Washington 9 213 Enders, Emily Oregon 10 333 Erickson, Sandra Unattached 11 55 Dockendorf, Carly Washington 12 21 Marshalek, Stevie Washington 13 212 Larwin, Kirsten Oregon 14 381 Reed McQuen, Nikki unattached 15 17 Soma, Kate Washington

Event 4 Men Weight Throw =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 199 Etter, Paul Oregon 2 45 Gatewood, Joe Washington 3 301 Howell, Derek Simon Fraser 4 250 Kriz, Adam Team XO

Event 5 Men High Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 155 Argo, Gunner Portland State 2 151 Myers, Brandon Portland State 3 338 Snowden, Daniel Unattached 4 220 Voge, Ryan Oregon 5 207 Owen, Robert Oregon 6 312 Swim, Corey Warner Pacific 7 46 Eickhoff, Warren Washington 8 14 Cook, Phillipe Washington 9 236 Sychrava, Michael U-Coquitlam Chee 10 196 Reiter, Joseph Oregon 11 372 Mason, Mike Valley RoyalsTC 12 195 Davis, Teddy Oregon 13 225 Lindsey, Jeff Oregon 14 249 Johnson, Kyley Team XO

Event 7 Men Long Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Prelims 1 53 Blaty, Doug Washington 2 193 LeMay, Gabe Oregon 3 200 Strubel, Derek Oregon 4 170 Looney, Ben U-Oregon 5 173 Tolbert, Jacob U-Oregon 6 312 Swim, Corey Warner Pacific 7 240 Binder, Karl U-Simon Fraser 8 25 Wolfork, JR Washington 9 198 Watson, Leonidas Oregon

Event 9 Women 60 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Heat 1 Prelims 1 127 Washington, Alexandria Csu-Dominguez Hi 2 122 Zeigler, Brandy Csu-Dominguez Hi 3 128 Johnson, Althea U-Portland State 4 150 Shemi, Ena Portland State 5 97 Cama, Aimee Portland Heat 2 Prelims 2 85 Pierre, Patrice Portland 3 319 Paige, Michal Warner Pacific 4 217 Crumley, Elisa Oregon 5 84 Campbell, Tiffany Portland

Event 10 Men 60 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Heat 1 Prelims 1 335 Suchocki, Steven Unattached 2 39 Laws, Brenton Washington 3 245 Niemi, Shane Kamloops 4 314 Chebbi, Elyes Warner Pacific 5 285 Mciver, Brynnen Highline CC Heat 2 Prelims 1 336 Malcolm, Brian Unattached 2 215 Rexius, Caleb Oregon 3 383 Hinshaw, Mike unattached 4 321 Hammonds, Eric Warner Pacific 5 356 Coleman, Greg Western Oregon Heat 3 Prelims 1 149 Mackins, Kenneth Portland State 2 25 Wolfork, JR Washington 3 241 Smith, Mario mario smith unat 4 320 Orr, Kevin Warner Pacific 5 24 Chung, Vihn Washington Heat 4 Prelims 1 364 Breshnahan, Sean Western Oregon 2 327 McGinnis, Coury Unattached 3 332 Balcombe-Marbut, Michael Unattached 4 322 Strukoff, Blake N. Island Athlet 5 53 Blaty, Doug Washington Heat 5 Prelims 1 155 Argo, Gunner Portland State 2 264 Larsen, Steve Metro AC 3 329 Brown, Rex Unattached 4 227 Jett, Rod unattached 5 350 Gitts, Derek Western Oregon 6 313 Abbott, Kalen Warner Pacific

Event 11 Women 1 Mile Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 276 Hurdle, Wendy U. of Victoria 2 324 Vasilyeva, Lyudmila Seattle Running 3 255 Vermeulen, Katie Pac. Athletics 4 377 Inman, Courtney Valley RoyalsTC 5 292 Howard, Julia Simon Fraser 6 277 Fedoruk, Nancy U. of Victoria 7 251 Thibodeau, Melina Pac. Athletics 8 66 Egerdahl, Lindsey Washington 9 43 McLeod, Brianna Washington 10 221 Harmon, Laura Oregon 11 318 Minkler, Sarah Warner Pacific 12 20 Lia, Amy Washington 13 51 Wishaar, Angela Washington 14 13 Connelly, Camille Washington 15 293 Boekermann, Leah Simon Fraser 16 223 Macdonald, Eri Oregon Section 2 Timed Finals 1 145 Kawasaki, Anne Portland State 2 247 Leonard, Sarah Club Northwest 3 325 Ashlock, Susan Seattle Running 4 139 Krisnek, Bobeya Portland State 5 323 Mullins, Rosalind McMaster Univers 6 253 Athorp, Adrian Pac. Athletics 7 282 Berg, Dawn U. of Victoria 8 222 Rogers, Kelly Oregon 9 231 Hagney, Alana Puget Sound 10 165 Bielenberg, Staci Portland State 11 15 Wise, Molly Washington 12 37 McCallum, Kelsey Washington 13 384 Lo, Natalie U-Washington 14 133 Peterson, Mandy Portland State 15 119 Ramriez, Jackie Csu-Dominguez Hi 16 126 Espinoza, Isabell Csu-Dominguez Hi

Event 12 Men 1 Mile Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 22 Robinson, Andrew Washington 2 154 Kebbe, Mike Portland State 3 135 Devenport, Mike Portland State 4 19 Moe, Carl Washington 5 205 Paulson, Noel Oregon 6 326 Shepherd, Christopher Unattached 7 201 Andrus, Ryan Oregon 8 60 Hickey, Jonathon Washington 9 30 Arnold, Todd Washington 10 358 Seed, Leif Missoula TC 11 169 Wall, Alec U-Oregon 12 171 Alcorn, Kyle U-Oregon Section 2 Timed Finals 1 263 Liambila, Benedict U-Warner Pacific 2 238 Ahrari, Medi U-Simon Fraser 3 8 Gibson, Doug U-Washington 4 16 Easton, Curtis Washington 5 252 Swanson, Kris Pac. Athletics 6 279 Saqui, Glenn U. of Victoria 7 159 Flanders, Blake Portland State 8 131 Lopez, Brandon Portland State 9 230 Carlson, Nathan St. Martin's Col 10 313 Abbott, Kalen Warner Pacific

Event 13 Women Shot Put =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 369 Lynch, Chevonna Western Oregon 2 79 Trygg, Carin Washington 3 370 Schneider, Krystal Western Oregon 4 208 Gum, Whitney Oregon 5 74 Beeman, Mary Washington 6 219 Etter, Mary Oregon 7 64 Davis, Cherron Washington 8 202 Fuqua, Bree Oregon Flight 2 Finals 1 121 Udechukeo, Peace Csu-Dominguez Hi 2 132 Blackwood, Kerry-Ann Portland State 3 107 Jones, Taylor Portland 4 56 Caprye, Kendra Washington 5 130 Colgan, Katie Portland State 6 116 Asfall, Sharne Csu-Dominguez Hi 7 371 Vandervalden, Alicia Western Oregon

Event 14 Women Triple Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 340 Callan, Nini Western Oregon 2 174 Traver, Maegan Oregon 3 342 Kociemba, Katy Western Oregon 4 184 Hayward-Lee, Clarice Oregon 5 70 Vela, Grace Washington 6 188 Brown, Amanda Oregon 7 65 Roberts, Brittiny Washington

Event 15 Women 60 Meter Hurdles =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Heat 1 Prelims 2 340 Callan, Nini Western Oregon 3 67 Lodree, Ashley Washington 4 106 Elliott, Julie Portland 5 56 Caprye, Kendra Washington Heat 2 Prelims 2 163 Quinn, Meghann Portland State 3 58 Steward, Brynne Washington 4 70 Vela, Grace Washington 5 123 Anderson, Alexandria Csu-Dominguez Hi Heat 3 Prelims 2 132 Blackwood, Kerry-Ann Portland State 3 33 Higgins, Mallory Washington 4 339 Smith, Monica Western Oregon 5 84 Campbell, Tiffany Portland

Event 16 Men 60 Meter Hurdles =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Heat 1 Prelims 2 287 Foyston, Jacob Highline CC 3 227 Jett, Rod unattached 4 347 Anderson, Nate Western Oregon 5 220 Voge, Ryan Oregon Heat 2 Prelims 2 354 McMahon, Colin Western Oregon 3 321 Hammonds, Eric Warner Pacific 4 140 Gill, Keith Portland State 5 193 LeMay, Gabe Oregon Heat 3 Prelims 2 232 Dumm, Ryan Puget Sound 3 11 James, Marc Washington 4 162 Williams, Jay Portland State 5 170 Looney, Ben U-Oregon Heat 4 Prelims 1 155 Argo, Gunner Portland State 2 209 Young, Andy Oregon 3 192 Rexius, Sol Oregon 4 355 Hobbs, Sam Western Oregon 5 365 Clarkson, Lee Western Oregon

Event 17 Women High Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 132 Blackwood, Kerry-Ann Portland State 2 163 Quinn, Meghann Portland State 3 136 Quay, Ashley Portland State 4 187 Kriz, Rachael Oregon 5 62 Nelson, Lara Washington 6 68 Brown, Sidney Washington 7 290 Pagnucco, Natalie Simon Fraser 8 339 Smith, Monica Western Oregon 9 157 Gunderson, Lisa Portland State 10 106 Elliott, Julie Portland

Event 18 Men Pole Vault =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 373 Walley, Brian Valley RoyalsTC 2 155 Argo, Gunner Portland State 3 193 LeMay, Gabe Oregon 4 44 Perrins, Seth Washington 5 344 Cummings, Josh Western Oregon 6 209 Young, Andy Oregon 7 35 Roberts, Sam Washington 8 26 Nagahisa, Fumi Washington 9 181 Derby, Jon Oregon 10 18 Lee, McKane Washington 11 218 Moore, David Oregon 12 379 Vanderville, Mark unattached 13 178 Woods, Trevor Oregon 14 214 Skipper, Tommy Oregon 15 380 Burkoski, Piotr unattached 16 63 Walker, Brad Washington

Event 19 Women 400 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 31 Banini, Gaelle Washington 2 12 Dignam, Lauren Washington 3 308 Dunnigan, Grace Simon Fraser 4 160 Palermo, Olivia Portland State 5 58 Steward, Brynne Washington Section 2 Timed Finals 1 349 Wiese, Kristen Western Oregon 2 345 Adair, Toni Western Oregon 3 118 Rancharan, Stacy Csu-Dominguez Hi 4 115 Spratt, Kendria Csu-Dominguez Hi 5 183 Donovan, Michelle Oregon Section 3 Timed Finals 1 121 Udechukeo, Peace Csu-Dominguez Hi 2 161 Pugh, Ashley Portland State 3 152 Randall, Brady Portland State 4 177 Eliades, Jaclyn Oregon 5 142 Tripp, Deyna Portland State

Event 20 Men 400 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 317 Stupnitskiy, Anton Warner Pacific 2 352 Fredrick, Issac Western Oregon 3 256 Reed, Gary Pac. Athletics 4 73 Adams, Cristian Washington 5 311 Hurtubise, Neil Simon Fraser Section 2 Timed Finals 1 328 Tyson, Daniel Unattached 2 284 Mclemore, Jezus Highline CC 3 316 Jacobsen, Jeron Warner Pacific 4 49 Williams, Nik Washington 5 286 Harcourt, Alex Highline CC Section 3 Timed Finals 1 24 Chung, Vihn Washington 2 146 Robinson, Anthony Portland State 3 310 Drapula, Rob Simon Fraser 4 295 Mason, Tim Simon Fraser 5 363 Banker, Troy Western Oregon Section 4 Timed Finals 1 147 Miller, Paul Portland State 2 54 Bidleman, Blake Washington 3 11 James, Marc Washington 4 179 Dotts, Roderick Oregon 5 32 Bailey, Brandon Washington Section 5 Timed Finals 2 164 Price, Scott Portland State 3 141 Flynn, Josias Portland State 4 210 McGrath, Mike Oregon

Event 23 Women 800 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 269 Depol, Andrea U. of Victoria 2 259 Van der Bulk, Jeanette Pac. Athletics 3 304 Krasovska, Alexandra Simon Fraser 4 377 Inman, Courtney Valley RoyalsTC 5 255 Vermeulen, Katie Pac. Athletics 6 190 Schaaf, Sara Oregon 7 48 Harrison, Kira Washington 8 346 Konrad, Kari Western Oregon Section 2 Timed Finals 1 137 Stephenson, Tylar Portland State 2 23 Jensen, Cambrielle Washington 3 281 Burley, Heather U. of Victoria 4 288 Johnstone, Rebecca Simon Fraser 5 280 Burley, Leah U. of Victoria 6 305 Fox, Chloe Simon Fraser 7 357 Trutna, Leah Western Oregon 8 6 Daiger, Jessica U-Washington

Event 24 Men 800 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 267 Demmings, Adam Seta 2 283 Babiuk, Craig U. of Victoria 3 191 Flaherty, Ryan Oregon 4 40 Freeman, Tim Washington 5 172 DeWolf, Jeff U-Oregon 6 300 Swift, Cameron Simon Fraser 7 294 Kineshenko, Tom Simon Fraser 8 273 Lehman, Richard U. of Victoria Section 2 Timed Finals 1 341 Mantalas, Jerret Western Oregon 2 28 Giordano, Jesse Washington 3 47 Hartman, Cameron Washington

Event 25 Men Shot Put =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 367 Wagner, Dane Western Oregon 2 78 Wilson, Evan Washington 3 45 Gatewood, Joe Washington 4 362 Babcock, Collin Western Oregon 5 138 Straka, Shaun Portland State 6 203 March, James Oregon 7 244 Armstrong, Dylan Kamloops Flight 2 Finals 1 53 Blaty, Doug Washington 2 144 Schmidt, Jayson Portland State 3 315 White, Randall Warner Pacific 4 155 Argo, Gunner Portland State 5 194 Tower, Brandon Oregon 6 366 Johnson, Kevin Western Oregon

Event 26 Men Triple Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 173 Tolbert, Jacob U-Oregon 2 312 Swim, Corey Warner Pacific 3 25 Wolfork, JR Washington 4 200 Strubel, Derek Oregon 5 198 Watson, Leonidas Oregon

Event 27 Women 200 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 12 Dignam, Lauren Washington 2 67 Lodree, Ashley Washington 3 128 Johnson, Althea U-Portland State 4 150 Shemi, Ena Portland State 5 361 Callier, Sarah McKenzie Strider Section 2 Timed Finals 1 160 Palermo, Olivia Portland State 2 342 Kociemba, Katy Western Oregon 3 153 Imran, Gayle Portland State 4 339 Smith, Monica Western Oregon 5 120 Fenton, Marcia Csu-Dominguez Hi Section 3 Timed Finals 1 224 McAllister, C'Rel Oregon 2 113 Wilson, Kiesha Csu-Dominguez Hi 3 111 Goudeau, Omega Csu-Dominguez Hi 4 216 Santana, Amanda Oregon 5 340 Callan, Nini Western Oregon Section 4 Timed Finals 2 98 Crotty, Erin Portland 3 85 Pierre, Patrice Portland 4 186 Marsh, Emily Oregon 5 112 Bell, jessica Csu-Dominguez Hi

Event 28 Men 200 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 327 McGinnis, Coury Unattached 2 245 Niemi, Shane Kamloops 3 38 Spence, Davaon Washington 4 264 Larsen, Steve Metro AC 5 306 Wlodarczak, Charles Simon Fraser Section 2 Timed Finals 1 39 Laws, Brenton Washington 2 284 Mclemore, Jezus Highline CC 3 175 Scherer, Matt Oregon 4 329 Brown, Rex Unattached 5 291 Smith, Cody Simon Fraser Section 3 Timed Finals 2 204 Lamb, Scott Oregon 3 182 Anderson, Travis Oregon 4 206 Holliday, Brandon Oregon 5 24 Chung, Vihn Washington Section 4 Timed Finals 2 162 Williams, Jay Portland State 3 146 Robinson, Anthony Portland State 4 141 Flynn, Josias Portland State

Event 29 Women 3000 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 262 Torres, Brianna Run AZ 2 359 MacDonald, Kelly Asics 3 330 Aguilera, Lisa Unattached 4 129 Rodgers, Jenny U-Portland State 5 298 Wodak, Natasha Simon Fraser 6 180 Sandoval, Magdalena Oregon 7 77 Halverson, Laura Washington 8 69 Williams, Dallon Washington 9 243 Leonard, Sarah club northwest 10 309 Macgregor, Meredith Simon Fraser 11 307 Boulin, Justine Simon Fraser 12 57 Yoshinaga, Sayaka Washington 13 272 Ramage, Liz U. of Victoria 14 167 Schwartz, Andrea Portland State 15 148 Moye', Mallory Portland State 16 211 Khalsa, Haripurkh Oregon 17 334 Rosenberg, Trisha Unattached 18 185 Gordon, Eleanor Oregon 19 59 Shiraiwa, Leila Washington 20 1 Gall, Tina U-Washington 21 83 Sabin, Elise Portland 22 119 Ramriez, Jackie Csu-Dominguez Hi 23 125 Contreas, Alejandra Csu-Dominguez Hi 24 117 Buenico, Jenny Csu-Dominguez Hi

Event 30 Men 3000 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 61 Garner, Eric Washington 2 360 Strong, Brandon Asics 3 242 Epp, Jamie U-British Columb 4 36 Mandi, Mark Washington 5 235 McLean, Dan Puget Sound 6 71 Liber, Brad Washington 7 2 Sayenko, Mike U-Washington 8 42 Boyd, Travis Washington 9 158 Hollis, Chris Portland State 10 297 Mosley, Richard Simon Fraser 11 229 DeKoker, Steve W. Washington 12 353 Wells, Chase Western Oregon 13 248 Forsha, Brayce Team XO 14 10 Hansen, Kevin U-Washington 15 239 Prosser, Hayden U-Simon Fraser 16 72 Brashers, Preston Washington 17 302 Weber, Ryan Simon Fraser 18 237 Malin, Jason U-Simon Fraser 19 233 Prince, Frank Puget Sound 20 7 Franck, Matt U-Washington 21 9 Peters, Kevin U-Washington 22 134 Schwoebel, Mike Portland State 23 168 Werhane, Pat U-Oregon 24 5 Goiney, Chris U-Washington 25 91 Zimmer, John Portland 26 89 Lehman, JT Portland 27 86 Wilson, Sean Portland

Event 31 Women Distance Medley =============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 University of Portland 'A' 1) 103 Metcalfe, Kelsey 2) 98 Crotty, Erin 3) 109 Rust, Emily 4) 95 Siebol, Breanne 2 University of Portland 'B' 1) 87 Rohde, Kristen 2) 101 Glanville, Kristen 3) 99 Woodruff, Piper 4) 105 Niemcziek, Whitney

Event 32 Men Distance Medley =============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 University of Portland 'B' 1) 94 McKenzie, Chuck 2) 108 Knackstedt, Scott 3) 80 Jacobson, Chris 4) 90 Perez, Matt 2 University of Portland 'C' 1) 92 Sheeks, Matt 2) 110 Hargrave, Brett 3) 96 Gorder, Andrew 4) 104 Carter, Brett 3 University of Portland 'A' 1) 100 Moore, John 2) 82 Ault, Steven 3) 102 Appel, Nate 4) 88 Craig, Ryan 4 University of Oregon 'A' 5 University of Oregon 'B'

Event 33 Women 4x400 Meter Relay =============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Pacific Athletics 'A' 1) 260 Teteris, Aimee 2) 258 Hennigar, Heather 3) 251 Thibodeau, Melina 4) 259 Van der Bulk, Jeanette 2 University of Washington 'A' 1) 58 Steward, Brynne 2) 23 Jensen, Cambrielle 3) 67 Lodree, Ashley 4) 12 Dignam, Lauren 3 Western Oregon University 'A' 1) 345 Adair, Toni 2) 349 Wiese, Kristen 3) 343 Rummell, Jennie 4) 339 Smith, Monica 4 University of Oregon 'A' 5 California State University Do 'A' 1) 122 Zeigler, Brandy 2) 126 Espinoza, Isabell 3) 120 Fenton, Marcia 4) 118 Rancharan, Stacy Section 2 Timed Finals 1 California State University Do 'B' 1) 115 Spratt, Kendria 2) 123 Anderson, Alexandria 3) 124 King, Chrystle 4) 114 Pepoles, Stephanie 2 University of Oregon 'B' 3 University of Victoria 'A' 1) 282 Berg, Dawn 2) 281 Burley, Heather 3) 280 Burley, Leah 4) 269 Depol, Andrea 4 University of Victoria 'B' 1) 277 Fedoruk, Nancy 2) 276 Hurdle, Wendy 3) 272 Ramage, Liz 4) 268 Gilgunn, Lyz

Event 34 Men 4x400 Meter Relay =============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 University of Oregon 'A' 2 University of Victoria 'B' 1) 271 Henderson, Josh 2) 275 Cocker, Tyler 3) 273 Lehman, Richard 4) 278 Burgess, Jacob 3 Simon Fraser University 'A' 1) 310 Drapula, Rob 2) 311 Hurtubise, Neil 3) 289 Pitches, Graeme 4) 295 Mason, Tim 4 University of Washington 'A' 1) 49 Williams, Nik 2) 38 Spence, Davaon 3) 27 Williams, Sean 4) 76 Davidson, Patrick 5 University of Oregon 'B' Section 2 Timed Finals 2 Western Oregon University 'A' 1) 352 Fredrick, Issac 2) 355 Hobbs, Sam 3) 348 Manning, Zack 4) 347 Anderson, Nate 3 University of Washington 'C' 1) 30 Arnold, Todd 2) 40 Freeman, Tim 3) 50 Jackson, Bruce 4) 16 Easton, Curtis 4 University of Washington 'B' 1) 73 Adams, Cristian 2) 75 McCary, Phillip 5 Pacific Athletics 'A' 1) 256 Reed, Gary 2) 254 Whitmarsh, Zach 3) 257 Brown, Andy 4) 261 Nelson, Mark Section 3 Timed Finals 2 University of Victoria 'A' 1) 270 Connors, Robert 2) 274 Kennedy, Scott 3) 279 Saqui, Glenn 4) 283 Babiuk, Craig 3 Portland State University 'A'

Event 35 Women 600 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 2 152 Randall, Brady Portland State 3 260 Teteris, Aimee Pac. Athletics 4 258 Hennigar, Heather Pac. Athletics Section 2 Timed Finals 2 376 Adams, Kayla Simon Fraser 3 165 Bielenberg, Staci Portland State 4 382 Smith, Katrina Washington

Event 36 Men 600 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 274 Kennedy, Scott U. of Victoria 2 27 Williams, Sean Washington 3 254 Whitmarsh, Zach Pac. Athletics 4 257 Brown, Andy Pac. Athletics 5 50 Jackson, Bruce U-Washington Section 2 Timed Finals 1 275 Cocker, Tyler U. of Victoria 2 270 Connors, Robert U. of Victoria 3 374 Hoff, Joel Portland State 4 271 Henderson, Josh U. of Victoria 5 261 Nelson, Mark Pac. Athletics Section 3 Timed Finals 2 375 Haddon, Craig Simon Fraser 3 296 Shimmell, Jordan Simon Fraser 4 289 Pitches, Graeme Simon Fraser 5 378 Kineshenko, Tom Valley RoyalsTC

Washington Track & Field
RUN WITH US
advertisement
New Era New Look
Advertisement
Pac-12 Networks