MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
2005 Ken Shannon Invitational Meet Entries
Release: 05/05/2005
Send Mail Print RSS
Related Links

May 5, 2005

Event 1  Women Hammer Throw
===============================================================================
Saturday 5/7/2005 - 9:00 AM
           Name                        Year School
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    376 Cavalieri, Ashley                Highline CC
  2    375 Avaava, Shelby                   Highline CC
  3    623 Helmick, Autumn                  Willamette
Flight 2  Finals
  1    621 Andrus, Caitlin                  Willamette
  2    622 Fahey, Melinda                   Willamette
  3    447 Lewis, Stephanie                 Pacific Lutheran
  4    471 Sims, Caressa                    Portland State
  5    567 Hope, Piper                      Washington
  6    425 Bielenberg, Danielle             Linfield College
  7    417 Paterson, Liz                    Lewis & Clark Co
  8    470 Rosette, Cassie                  Portland State
  9    495 West, Arlecier                   U-Washington
 10    448 Wocknick, Megan                  Pacific Lutheran

Event 2 Men Hammer Throw =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 10:00 AM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 322 Dilley, Chris Clackamas CC 2 332 Steele, Kyle Clackamas CC 3 401 Lester, Andre Highline CC Flight 2 Finals 1 319 Arndt, David Clackamas CC 2 488 Jones, Kyle U-Highline CC 3 434 Miles, Chris Linfield College 4 437 Thron, Andrew Linfield College 5 456 Johnson, Michael Pacific Lutheran 6 526 McIssac, Shawn British Columbia 7 454 Haakenson, Dan Pacific Lutheran 8 628 Matlock, Nate Willamette 9 524 Laforest, Sean British Columbia 10 581 Bingisser, Martin Washington

Event 3 Women Javelin Throw =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 11:00 AM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 638 Fuller, Liz Unattached 2 376 Cavalieri, Ashley Highline CC 3 493 Keranen, Kaisa U-Washington 4 361 Black, Victoria George Fox 5 427 Mascorro, Lydia Linfield College 6 462 Arnall, Dee Dee Pacific U.

Event 4 Men Javelin Throw =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 12:00 PM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 587 Emrich, TJ Washington 2 457 Merila, Simon Pacific Lutheran 3 450 Babcock, William Pacific Lutheran 4 390 Cail, Rob Highline CC 5 327 Richards, Ryan Clackamas CC 6 627 Liepman, Jeff Willamette 7 440 Zahn, Phil Linfield College 8 599 Nyland, David Washington 9 500 Romero, Juan U-Washington 10 631 Minnitti, Rob X Box

Event 5 Women Shot Put =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 12:30 PM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 493 Keranen, Kaisa U-Washington 2 375 Avaava, Shelby Highline CC 3 623 Helmick, Autumn Willamette 4 426 Claypool, Joni Linfield College 5 638 Fuller, Liz Unattached 6 425 Bielenberg, Danielle Linfield College 7 492 Ellis, Sheree U-Washington

Event 6 Men Shot Put =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 2:00 PM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 332 Steele, Kyle Clackamas CC 2 434 Miles, Chris Linfield College 3 319 Arndt, David Clackamas CC 4 628 Matlock, Nate Willamette 5 459 Oliphant, Colton Pacific Lutheran 6 610 Wilson, Evan Washington 7 620 Wallis, Jeffrey Vissa

Event 7 Women Discus Throw =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 2:00 PM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 375 Avaava, Shelby Highline CC 2 621 Andrus, Caitlin Willamette 3 448 Wocknick, Megan Pacific Lutheran 4 622 Fahey, Melinda Willamette 5 417 Paterson, Liz Lewis & Clark Co 6 426 Claypool, Joni Linfield College 7 470 Rosette, Cassie Portland State 8 425 Bielenberg, Danielle Linfield College

Event 8 Men Discus Throw =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 3:15 PM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 459 Oliphant, Colton Pacific Lutheran 2 401 Lester, Andre Highline CC 3 322 Dilley, Chris Clackamas CC Flight 2 Finals 1 319 Arndt, David Clackamas CC 2 488 Jones, Kyle U-Highline CC 3 456 Johnson, Michael Pacific Lutheran 4 454 Haakenson, Dan Pacific Lutheran 5 434 Miles, Chris Linfield College 6 432 Gleason, Derrick Linfield College 7 628 Matlock, Nate Willamette 8 593 Gatewood, Joe Washington 9 583 Conwell, Will Washington 10 411 Schwinn, Mat Iron Wood Throwe

Event 9 Women Pole Vault =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 11:00 AM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 637 Erickson, Sandy Unattached 2 636 Carlson, Kate Unattached 3 635 Donohue, Kathlenn Unattached 4 361 Black, Victoria George Fox 5 445 Fisher, Laura Pacific Lutheran 6 311 Carter, Miranda Clackamas CC 7 494 Peterson, Andrea U-Washington 8 551 Heaton, Katie Puget Sound 9 317 Shafer, Erin Clackamas CC 10 575 Swango, Myrriah Washington 11 562 Dockendorf, Carly Washington 12 561 DiVesta, Kelley Washington 13 568 Marshalek, Stevie Washington 14 577 Wildhaber, Ashley Washington

Event 10 Men Pole Vault =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 2:00 PM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 371 Laloli, Travis George Fox 2 407 Redmond, Adam Highline CC 3 431 Carpenter, Branden Linfield College 4 438 Tiogangco, Dayson Linfield College 5 587 Emrich, TJ Washington 6 554 Gause, Greg Puget Sound 7 602 Roberts, Sam Washington 8 596 Lee, McKane Washington

Event 11 Women High Jump =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 1:00 PM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 638 Fuller, Liz Unattached 2 493 Keranen, Kaisa U-Washington 3 463 Barker, Brooke Pacific U. 4 576 Todd, Lindsay Washington 5 572 Nelson, Lara Washington 6 558 Brown, Sidney Washington 7 535 Elliott, Julie Portland 8 387 Plypick, Taryn Highline CC

Event 12 Men High Jump =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 2:30 PM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 591 Fredericks, Corey Washington 2 587 Emrich, TJ Washington 3 402 Mays, Larry Highline CC 4 326 Nelson, Jon Clackamas CC 5 408 Reggler, Raheem Highline CC 6 509 Robinson, Aaron Unattached 7 626 Larsen, Zach Willamette 8 584 Cook, Phillipe Washington 9 586 Eickhoff, Warren Washington 10 496 Davis, Teddy U-Washington 11 590 Frederick, Norris Washington

Event 13 Women Long Jump =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 11:00 AM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 376 Cavalieri, Ashley Highline CC 2 463 Barker, Brooke Pacific U. 3 387 Plypick, Taryn Highline CC 4 412 Dosanjh, Parveen Kajaks T&F 5 413 vanRuyven, Michelle Kajaks T&F 6 345 Waterhouse, Katelyn E. Washington 7 624 Patterson, Lindsey Willamette

Event 14 Men Long Jump =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 12:30 PM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 367 Beatty, Doug George Fox 2 630 Wilbon, Steve Willamette 3 625 Gillespie, KC Willamette Flight 2 Finals 1 591 Fredericks, Corey Washington 2 414 Murray, Leo Kajaks T&F 3 556 Van Sant, Pete Puget Sound 4 403 Mciver, Brynnen Highline CC 5 335 Lawrence, Justin Club Northwest 6 402 Mays, Larry Highline CC 7 505 dobbins, djonovan Unattached 8 404 Moody, Ricky Highline CC 9 612 Wolfork, JR Washington 10 590 Frederick, Norris Washington

Event 15 Women Triple Jump =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 2:00 PM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 376 Cavalieri, Ashley Highline CC 2 345 Waterhouse, Katelyn E. Washington

Event 16 Men Triple Jump =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 3:15 PM Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 408 Reggler, Raheem Highline CC 2 367 Beatty, Doug George Fox 3 403 Mciver, Brynnen Highline CC 4 410 Turner, James Highline CC 5 591 Fredericks, Corey Washington 6 612 Wolfork, JR Washington 7 335 Lawrence, Justin Club Northwest

Event 17 Women 3000 Meter Steeplechase =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 12:30 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 340 Evans, Holly E. Washington 2 550 Godfrey, Colleen Puget Sound 3 446 Jamieson, Ashley Pacific Lutheran 4 428 Murphy, Joanna Linfield College 5 429 Pullen, Chelsea Linfield College 6 632 Davignon, Kristen Pacific Lutheran 7 339 Buchholtz, Nicolle E. Washington 8 465 Tateishi, Caitlyn Pacific U. 9 633 Jacobson, Elizabeth Pacific Lutheran

Event 18 Men 3000 Meter Steeplechase =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 12:45 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 374 Stout, Jake Greater Boise Ru 2 546 Jacobson, Chris Portland 3 629 Overby, Scott Willamette 4 603 Robinson, Andrew Washington 5 543 Ault, Steven Portland 6 529 Symonds, Jeff British Columbia 7 595 Knox, Caleb Washington 8 352 McCormick, Gerald E. Washington 9 351 Kincaid, Curtis E. Washington 10 392 Farrell, Kris Highline CC 11 490 Gill, Jeff U-Portland

Event 20 Men 4x100 Meter Relay =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 1:05 PM School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 3 Linfield College 'A' 4 University of Washington 'A' 5 Highline Community College 'A'

Event 21 Women 1500 Meter Run =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 1:10 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 570 Miller, Amanda Washington 2 559 Connelly, Camille Washington 3 569 McLeod, Brianna Washington 4 469 Krishnek, Bobeya Portland State 5 573 Rasmussen, Trisha Washington 6 540 Rohde, Kristen Portland 7 516 Murphy, Sheena British Columbia 8 383 Marshall, Sitges Highline CC 9 416 McHattie, Carla Lewis & Clark Co 10 552 Orzell, Sarah Puget Sound Section 2 Timed Finals 1 564 Garrow, Olivia Washington 2 541 Sabin, Elise Portland 3 491 Buckingham, Kaitlin U-Washington 4 314 Megale, Elise Clackamas CC 5 313 Harper, Jessica Clackamas CC 6 537 Kuhlman, Lih Portland 7 316 Passi, Tiffany Clackamas CC 8 539 Rice, Kathy Portland 9 353 Plomski, Liesl Evergreen State 10 359 Adams, Bethany George Fox 11 613 Hartling, Meriel UO Running Club 12 354 Williams, Rachel Evergreen State

Event 22 Men 1500 Meter Run =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 1:25 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 580 Abbott, Austin Washington 2 499 Moe, Carl U-Washington 3 548 Robinson, Brendan Portland 4 588 Fader, Andy Washington 5 338 young, tony ClubNorthwest 6 476 Hemlock, Clay Portland State 7 597 Mandi, Mark Washington 8 589 Fayant, Jesse Washington 9 498 Mineau, Jeremy U-Washington 10 474 Devenport, Mike Portland State 11 542 Appel, Nate Portland 12 600 Owen, Matt Washington 13 475 Flanders, Blake Portland State Section 2 Timed Finals 1 347 Fuller, Branden E. Washington 2 547 Knackstedt, Scott Portland 3 549 Vandenburg, Steve Portland 4 521 Carlos, Shane British Columbia 5 348 Helm, Shaun E. Washington 6 611 Wilson, James Washington 7 346 Conrick, James E. Washington 8 601 Peterson, Thomas Washington 9 350 Kellogg, Casey E. Washington 10 306 Furlong, Mark Calgary Spartans 11 477 Hollis, Chris Portland State 12 617 Trujillo, Carlos UO Running Club 13 481 Johnson, Ryan S.E.T.A. Section 3 Timed Finals 1 420 McCann, Jarrod Lewis & Clark Co 2 396 Huff, Ryan Highline CC 3 451 Brown, Ben Pacific Lutheran 4 305 DeLange, Owen Calgary Spartans 5 615 Samudio, Justin UO Running Club 6 527 Reid, Geoff British Columbia 7 618 Trujillo, Steve UO Running Club 8 368 Burg, Matt George Fox 9 458 Nugent, Tyler Pacific Lutheran 10 331 Snook, Trevor Clackamas CC 11 369 Cobb, Bryan George Fox 12 370 Finney, Grant George Fox 13 358 Buswell, Andrew Fit Right Northw 14 324 LaFontaine, Ira Clackamas CC 15 393 Frazier, Josh Highline CC 16 442 Cowger, Colin Oregon St. TC 17 461 Ramirez, Chris Pacific Lutheran

Event 23 Women 100 Meter Hurdles =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 1:45 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 493 Keranen, Kaisa U-Washington 2 514 Fitzpatrick, Erin British Columbia 3 532 Campbell, Tiffany Portland 4 535 Elliott, Julie Portland 5 517 Olfert, Jessica British Columbia 6 566 Higgins, Mallory Washington 7 318 Ward, Emma Clackamas CC Section 2 Timed Finals 3 638 Fuller, Liz Unattached 4 384 McHugh, Kerry Highline CC 5 381 kim, Christine Highline CC

Event 24 Men 110 Meter Hurdles =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 1:55 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 3 326 Nelson, Jon Clackamas CC 4 587 Emrich, TJ Washington 5 405 O'Keefe, Andrew Highline CC

Event 25 Women 400 Meter Dash =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 2:05 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 519 Stewart, Alena British Columbia 2 378 Garasmichuk, Zori Highline CC 3 515 McKenzie, Kari-Jean British Columbia 4 518 Seibel, Lauren British Columbia 5 463 Barker, Brooke Pacific U. 6 419 Swan, Jody Lewis & Clark Co 7 557 Baxter, Brenda Washington Section 2 Timed Finals 3 353 Plomski, Liesl Evergreen State 4 363 Brown, JulieKay George Fox 5 313 Harper, Jessica Clackamas CC

Event 26 Men 400 Meter Dash =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 2:15 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 336 Morrison, Michael Club Northwest 2 398 Jones, Alvin Highline CC 3 366 Bates, Brad George Fox 4 510 Suzuki, Ryosuke Unattached 5 608 Williams, Nik Washington 6 505 dobbins, djonovan Unattached 7 394 Glover, Travis Highline CC 8 323 Gehl, Josh Clackamas CC Section 2 Timed Finals 3 481 Johnson, Ryan S.E.T.A. 4 406 Orji, Lionel Highline CC 5 330 Smith, Chris Clackamas CC 6 507 Gold, Joshua Unattached

Event 27 Women 100 Meter Dash =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 2:25 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 578 Wilson, Danielle Washington 2 342 Hannah, Emily E. Washington 3 468 Blackwood, Kerry-Ann Portland State 4 571 Nash, Jennifer Washington 5 388 White, Monaka Highline CC 6 413 vanRuyven, Michelle Kajaks T&F 7 513 Cornish, Lisa British Columbia Section 2 Timed Finals 3 318 Ward, Emma Clackamas CC 4 412 Dosanjh, Parveen Kajaks T&F 5 386 Norman, Carolyn Highline CC 6 315 Odom, Megan Clackamas CC

Event 28 Men 100 Meter Dash =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 2:35 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 482 Strukoff, Blake Synergy Sprint G 2 430 Boock, Chris Linfield College 3 395 Hubbard, Bruce Highline CC 4 605 Spence, Davaon Washington 5 504 Devine, Kevin Unattached 6 585 Davidson, Patrick Washington 7 505 dobbins, djonovan Unattached 8 556 Van Sant, Pete Puget Sound Section 2 Timed Finals 1 630 Wilbon, Steve Willamette 2 487 Armstead, Jeramiah U-Highline CC 3 452 Burnett, James Pacific Lutheran 4 439 Vanassche, Scott Linfield College 5 606 Stanback, Isaiah Washington 6 612 Wolfork, JR Washington 7 436 Ragan, Drew Linfield College 8 402 Mays, Larry Highline CC Section 3 Timed Finals 2 325 Miller, Adam Clackamas CC 3 321 Cain, Josh Clackamas CC 4 414 Murray, Leo Kajaks T&F 5 435 Nelson, Lance Linfield College 6 415 Penner, Yik-Wah Kajaks T&F 7 320 Bruce, Matt Clackamas CC Section 4 Timed Finals 2 455 Jensen, Guy Pacific Lutheran 3 449 Albrecht, Andrew Pacific Lutheran 4 327 Richards, Ryan Clackamas CC 5 329 Sexton, Troy Clackamas CC

Event 29 Women 800 Meter Run =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 2:45 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 339 Buchholtz, Nicolle E. Washington 2 341 Gibb, Camille E. Washington 3 502 Prunty, Caitlin Unattached 4 489 Metcalfe, Kelsey U-Portland 5 364 Giffey-Brohaugh, Rachel George Fox 6 467 Bielenberg, Staci Portland State 7 533 Crotty, Erin Portland 8 472 Stephenson, Tylar Portland State 9 365 McLain, Anna George Fox Section 2 Timed Finals 1 316 Passi, Tiffany Clackamas CC 2 312 Cox, Samatha Clackamas CC 3 485 Laforse, Daisy U-British Columb 4 359 Adams, Bethany George Fox 5 416 McHattie, Carla Lewis & Clark Co 6 360 Beach, Jessica George Fox 7 382 Lundahl, Crystal Highline CC 8 344 Prunty, Monica E. Washington

Event 30 Men 800 Meter Run =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 2:55 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 582 Brown, Ryan Washington 2 588 Fader, Andy Washington 3 478 Lopez, Brandon Portland State 4 592 Freeman, Tim Washington 5 525 Maludzinski, Chris British Columbia 6 594 Jackson, Bruce Washington 7 473 Boyer, Nate Portland State 8 350 Kellogg, Casey E. Washington 9 531 Wilkie, Mark British Columbia 10 523 Gooch, Robert British Columbia Section 2 Timed Finals 1 307 Zatylny, Scott Calgary Spartans 2 336 Morrison, Michael Club Northwest 3 372 Mathiang, David George Fox 4 349 Hewitt, Joe E. Washington 5 396 Huff, Ryan Highline CC 6 347 Fuller, Branden E. Washington 7 420 McCann, Jarrod Lewis & Clark Co 8 369 Cobb, Bryan George Fox Section 3 Timed Finals 1 461 Ramirez, Chris Pacific Lutheran 2 328 Schmidt, Tyler Clackamas CC 3 453 Chilcoat, Kenneth Pacific Lutheran 4 397 Hunt, Skyler Highline CC 5 303 Bailey, David Bowerman AC 6 481 Johnson, Ryan S.E.T.A. 7 324 LaFontaine, Ira Clackamas CC 8 393 Frazier, Josh Highline CC

Event 31 Women 400 Meter Hurdles =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 3:10 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 566 Higgins, Mallory Washington 2 384 McHugh, Kerry Highline CC 3 574 Steward, Brynne Washington 4 535 Elliott, Julie Portland 5 560 Dignam, Lauran Washington 6 418 Ross, Kate Lewis & Clark Co 7 424 Bernard, Riley Linfield College 8 381 kim, Christine Highline CC

Event 32 Men 400 Meter Hurdles =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 3:20 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 405 O'Keefe, Andrew Highline CC 2 619 Cooke, Andrew Vancouver OC 3 460 Payne, Jon Pacific Lutheran 4 609 Williams, Sean Washington 5 598 McCary, Phillip Washington 6 607 Still, Kyle Washington 7 466 Setere, Lucas Pacific U. Section 2 Timed Finals 4 433 Law, Don Linfield College 5 479 Miller, Paul Portland State

Event 33 Women 200 Meter Dash =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 3:30 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 565 Hardin-Scott, Chanda Washington 2 378 Garasmichuk, Zori Highline CC 3 342 Hannah, Emily E. Washington 4 571 Nash, Jennifer Washington 5 471 Sims, Caressa Portland State 6 557 Baxter, Brenda Washington 7 493 Keranen, Kaisa U-Washington 8 388 White, Monaka Highline CC Section 2 Timed Finals 2 513 Cornish, Lisa British Columbia 3 315 Odom, Megan Clackamas CC 4 463 Barker, Brooke Pacific U. 5 578 Wilson, Danielle Washington 6 386 Norman, Carolyn Highline CC 7 638 Fuller, Liz Unattached

Event 34 Men 200 Meter Dash =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 3:40 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 452 Burnett, James Pacific Lutheran 2 510 Suzuki, Ryosuke Unattached 3 556 Van Sant, Pete Puget Sound 4 504 Devine, Kevin Unattached 5 505 dobbins, djonovan Unattached 6 634 Harcourt, Alex Highline CC 7 482 Strukoff, Blake Synergy Sprint G 8 395 Hubbard, Bruce Highline CC Section 2 Timed Finals 1 323 Gehl, Josh Clackamas CC 2 403 Mciver, Brynnen Highline CC 3 415 Penner, Yik-Wah Kajaks T&F 4 394 Glover, Travis Highline CC 5 625 Gillespie, KC Willamette 6 487 Armstead, Jeramiah U-Highline CC 7 325 Miller, Adam Clackamas CC 8 402 Mays, Larry Highline CC Section 3 Timed Finals 2 507 Gold, Joshua Unattached 3 320 Bruce, Matt Clackamas CC 4 329 Sexton, Troy Clackamas CC 5 398 Jones, Alvin Highline CC 6 321 Cain, Josh Clackamas CC 7 449 Albrecht, Andrew Pacific Lutheran

Event 35 Women 5000 Meter Run =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 3:50 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 383 Marshall, Sitges Highline CC 2 333 matthews, lauren Club Northwest 3 464 Smith, Sarah Pacific U. 4 579 Yoshinaga, Sayaka Washington 5 343 Perrault, AmyJo E. Washington 6 534 Devlin, Julie Portland 7 511 Akeroyd, Nicole British Columbia 8 520 Taylor, Kimmy British Columbia 9 563 Gall, Tina Washington 10 536 Friend, Danielle Portland 11 422 Perkins, Emily Lewis-Clark 12 501 Johnson, Erica Unattached 13 512 Brown, Erica /unna/ British Columbia 14 421 Jensen, Jenny Lewis-Clark 15 309 Adams, Ashley Clackamas CC 16 310 Bartell, Lyndsey Clackamas CC 17 538 Quam, Diana Portland 18 380 Jablonsky, Jami Highline CC 19 377 Flor, Cherilynn Highline CC 20 379 Hudgins, Sarah Highline CC 21 385 McKenny, Cassie Highline CC

Event 36 Men 5000 Meter Run =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 4:10 PM Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 497 Harding, Jon U-Washington 2 528 Simpson, Tristen British Columbia 3 555 Prince, Frank Puget Sound 4 337 Smits, Kyle Club Northwest 5 604 Shimer, Adam Washington 6 545 Haugen, Michael Portland 7 480 Gallagher, Ryan seattle running 8 522 Durkin, Chris British Columbia 9 508 Mason, Dylan Unattached 10 530 Vinge, Derek British Columbia 11 334 Fishwick, Colin Club Northwest 12 544 Gorder, Andrew Portland 13 304 Mantalas, John Bruin TC 14 389 Bartholomew, Robert Highline CC 15 503 Baca, Angelo Unattached 16 368 Burg, Matt George Fox 17 506 Dominguez Morales, Alejandro Unattached 18 370 Finney, Grant George Fox 19 423 Solosabal, Matt Lewis-Clark 20 308 Ellis, Kyle Cascade College 21 400 Larpentuer, David Highline CC 22 616 Sully, Kevin UO Running Club 23 391 Essig, Mike Highline CC 24 399 Kulvi, Trevor Highline CC 25 358 Buswell, Andrew Fit Right Northw 26 614 Pletscher, Graeme UO Running Club 27 409 Roach, James Highline CC 28 355 Hudson, James Evergreen State 29 357 Murphy, Patrick Evergreen State

Event 37 Women 4x400 Meter Relay =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 4:30 PM School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 4 Highline Community College 'A'

Event 38 Men 4x400 Meter Relay =============================================================================== Saturday 5/7/2005 - 4:35 PM School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 3 Oregon State Track Club 'A' 4 University of Washington 'A' 5 Highline Community College 'A'

Washington Track & Field
RUN WITH US
advertisement
New Era New Look
Advertisement
Pac-12 Networks