MEMBER SIGN IN
Don't have an account? Click Here
Husky Invitational Meet Entries
Release: 01/29/2004
Send Mail Print RSS
Related Links

Jan. 29, 2004

Distance Medley Relay Entries

Licensed to University of Washington Huskies
                                       Hy-Tek's Meet Manager 1/29/2004 07:26 PM
               UW Indoor Invite 1.31.03 - 1/30/2004 to 1/31/2004
                                Dempsey Indoor
                                 Meet Program

Event 3 Women Weight Throw =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 9:00 AM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 82 Geaudreau, Carolee E. Washington 2 68 Jewell, Rachel E. Washington 3 85 Bower, Amanda E. Washington 4 342 Rosette, Cassie Portland State 5 115 Murray, Novelle Hawaii 6 134 Cosby, Erica UC Riverside 7 390 Price, Kristina Long Beach St. 8 136 Dixon, Evangela UC Riverside 9 384 Ciarelli, Katelyn Long Beach St. 10 356 Oswald, Audery Portland State Flight 2 Finals 1 95 Groh, Shannon E. Washington 2 52 Hinchcliffe, Brittany U-Oregon 3 468 Dalin, Alia Kamloops 4 542 Patterson, Mickaela Valley Royals TC 5 93 Woelk, Anna E. Washington 6 523 Hepler, Kristin Western Oregon 7 189 Hopping, Sarah Stanford 8 567 Padrinao, Jennifer Simon Fraser 9 200 Elsbury, Katy Stanford 10 519 Seymour, Caltha Pacific Bay Trac Flight 3 Finals 1 515 Dunkin, Jennifer Unattached 2 411 Merideth, Samantha Long Beach St. 3 141 Waller, Syreeta UC Riverside 4 252 Cosby, Jessica Ucla 5 204 Pluth, Jessica Stanford 6 241 Soong, Cari Ucla

Event 4 Women Pole Vault =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 9:00 AM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 595 Hafen, Aimee unattached 2 350 Newby, Lynae Portland State 3 99 Swango, Mariah U-Washington 4 276 Jones, Merrilee Washington 5 279 Groesbeck, Amy Washington 6 391 Hambaroff, Kristen Long Beach St. 7 75 Hegna, Sarah E. Washington 8 455 Heaton, Katie Puget Sound 9 528 Juarez, Danielle W. Washington 10 239 Nguyen, Jacqueline Ucla 11 511 Holbrook, Doria Unattached

Event 5 Women Long Jump =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 9:30 AM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 253 Bethel, Dana Ucla 2 534 Thieschafer, Amanda North Dakota Sta 3 129 Welborn, Lacey Cal St. Fullerto 4 326 Lodree, Ashley Washington 5 158 Beverly, Zikarra UC Riverside 6 185 Tapscott, Leah Stanford 7 294 Vela, Grace Washington 8 331 Ogunbanjo, Paula Oklahoma State 9 210 Sanford, Michelle Usc 10 183 Becker, Undine Stanford Flight 2 Finals 1 259 Richards, Georgea Ucla 2 73 Kramer, Wiyanna E. Washington 3 15 Simmons, Deanna U-Ucla 4 293 Roberts, Brittiny Washington 5 254 Hall, Nastassja Ucla 6 348 Imran, Gayle Portland State 7 17 Perry, Michelle U-Ucla 8 256 Roseby, Sani Ucla 9 570 Dixon, Stephanie Simon Fraser 10 131 Westervelt, Mychael Cal St. Fullerto Flight 3 Finals 1 414 Lipscomb, Holly Long Beach St. 2 103 McMaster, Lindsey Hawaii 3 401 Cuthbert-Allen, Jamie Long Beach St. 4 127 Oliver, LaTangia Cal St. Fullerto 5 398 Neal, Aroline Long Beach St. 6 336 Blackwood, Kerry-Ann Portland State 7 106 Gauthier, Patricia Hawaii 8 388 Tolbert, Jasmine Long Beach St. 9 361 Quay, Ashley Portland State 10 157 Walton, Amy UC Riverside Flight 4 Finals 1 34 Frame, Trisha Portland 2 40 Peralta, Eileen Portland 3 107 Tanner, Eva Hawaii 4 114 Phillips, Lana Hawaii 5 416 Bourseau, Carmen Long Beach St. 6 374 Grubbs, Nina Long Beach St. 7 48 Elliott, Julie Portland 8 79 Meinhold, Teanna E. Washington

Event 6 Men High Jump =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 10:00 AM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 349 Argo, Gunner Portland State 2 347 Myers, Brandon Portland State 3 18 Teeter, Kyle Portland 4 87 Sargent, David E. Washington 5 89 Ely, Jarred E. Washington 6 81 Hyndman, Jeff E. Washington 7 227 Staton, Chris Ucla 8 392 Trautner, Dan Long Beach St. 9 154 Gibson, Joshua UC Riverside 10 492 Randolph, Chris Seattle Pacific

Event 7 Men Weight Throw =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 10:30 AM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 371 Henson, Seth Portland State 2 316 Gatewood, Joe Washington 3 74 Paul, David E. Washington 4 425 Lugo, Bobby Long Beach St. 5 146 Wood, Craig UC Riverside 6 84 Hunt, Brandon E. Washington 7 397 Holland, Steve Long Beach St. Flight 2 Finals 1 568 Howell, Derek Simon Fraser 2 231 Knight, Jake Ucla 3 245 Silverman, Jeremy Ucla 4 540 Dirks, Ryan Unattached 5 477 Kriz, Adam Team XO 6 171 Welihozkiy, Nick Stanford 7 255 Ames, Dan Ucla

Event 8 Men Long Jump =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 11:00 AM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 590 Munoz, Hugo unattached 2 232 Merriweather, Chris Ucla 3 484 Weber, Kurt Central Washingt 4 87 Sargent, David E. Washington 5 91 Drake, Justin E. Washington 6 424 Nelson, Robert Long Beach St. 7 503 Tosta, Joey Montgomery Track 8 507 Welsch, Jonas Unattached 9 212 Simms, Allen Usc 10 218 Armon, Juaune Ucla Flight 2 Finals 1 227 Staton, Chris Ucla 2 320 Blaty, Doug Washington 3 145 Gibson, Staton UC Riverside 4 18 Teeter, Kyle Portland 5 378 Carter, Ronald Long Beach St. 6 154 Gibson, Joshua UC Riverside 7 86 Penrod, Geoff E. Washington

Event 9 Women Pole Vault Elite =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 11:00 AM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 313 Wildhaber, Ashley Washington 2 128 Clarke, Jennifer Cal St. Fullerto 3 594 Erickson, Sandy unattached 4 580 Sasaki, Sarah Willamette Strid 5 306 Marshalek, Stevie Washington 6 222 Kolar, Jaime Ucla 7 208 Shepard, Samantha Stanford 8 220 Johnson, Chelsea Ucla 9 305 Soma, Kate Washington

Event 10 Men High Jump Elite =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 11:30 AM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 317 Eickhoff, Warren Washington 2 269 Cook, Phillipe Washington 3 517 Terek, Paul Wgadc 4 385 Hagos, Haben Long Beach St. 5 420 Temidara, John Long Beach St. 6 518 Boyles, Chris Wgadc 7 266 Gill, Jas Montana 8 476 Johnson, Kyley Team XO 9 209 Williams, Jesse Usc 10 153 Midgett, Jeff UC Riverside

Event 11 Women Shot Put =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 12:30 PM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 17 Perry, Michelle U-Ucla 2 373 Quinn, Meghann Portland State 3 336 Blackwood, Kerry-Ann Portland State 4 34 Frame, Trisha Portland 5 49 Jones, Taylor Portland 6 335 Colgan, Katie Portland State 7 416 Bourseau, Carmen Long Beach St. 8 134 Cosby, Erica UC Riverside 9 82 Geaudreau, Carolee E. Washington Flight 2 Finals 1 68 Jewell, Rachel E. Washington 2 115 Murray, Novelle Hawaii 3 104 Page, Amanda Hawaii 4 302 Trygg, Carin Washington 5 93 Woelk, Anna E. Washington 6 298 Beeman, Mary Washington 7 542 Patterson, Mickaela Valley Royals TC 8 390 Price, Kristina Long Beach St. Flight 3 Finals 1 141 Waller, Syreeta UC Riverside 2 240 Saye, Lara Ucla 3 292 Davis, Cherron Washington 4 136 Dixon, Evangela UC Riverside 5 380 Boykin, Serena Long Beach St. 6 252 Cosby, Jessica Ucla 7 581 Brown, Stephanie Steph TC 8 166 Camarena, Jillian Stanford

Event 12 Women Triple Jump =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 12:30 PM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 157 Walton, Amy UC Riverside 2 414 Lipscomb, Holly Long Beach St. 3 294 Vela, Grace Washington 4 131 Westervelt, Mychael Cal St. Fullerto 5 183 Becker, Undine Stanford 6 327 Brown, Sidney Washington 7 331 Ogunbanjo, Paula Oklahoma State 8 293 Roberts, Brittiny Washington 9 534 Thieschafer, Amanda North Dakota Sta 10 210 Sanford, Michelle Usc Flight 2 Finals 1 15 Simmons, Deanna U-Ucla 2 415 Coy, Lindsay Long Beach St. 3 388 Tolbert, Jasmine Long Beach St. 4 348 Imran, Gayle Portland State 5 405 Irey, Megan Long Beach St. 6 79 Meinhold, Teanna E. Washington

Event 13 Women High Jump =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 1:00 PM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 17 Perry, Michelle U-Ucla 2 114 Phillips, Lana Hawaii 3 107 Tanner, Eva Hawaii 4 104 Page, Amanda Hawaii 5 66 Mickle, Traci E. Washington 6 73 Kramer, Wiyanna E. Washington 7 257 Sommers, Caroline Ucla 8 94 Fouts, Sara E. Washington 9 361 Quay, Ashley Portland State 10 138 Tolliver, Shannon UC Riverside 11 374 Grubbs, Nina Long Beach St. 12 401 Cuthbert-Allen, Jamie Long Beach St. 13 288 Caprye, Kendra Washington 14 124 Goosens, Michelle Cal St. Fullerto 15 290 Nelson, Lara Washington 16 119 Lesaca, Memory Cal St. Fullerto

Event 14 Men Pole Vault =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 1:00 PM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 349 Argo, Gunner Portland State 2 72 Shrack, Justin E. Washington 3 400 Pena, Brendan Long Beach St. 4 283 Perrins, Seth Washington 5 518 Boyles, Chris Wgadc 6 308 Nagahisa, Fumi Washington 7 280 Roberts, Sam Washington 8 250 Murphy, David Ucla 9 64 Erickson, Mike E. Washington 10 271 Lee, McKane Washington 11 546 Danziger, Graham Valley Royals TC 12 217 Landers, Mike Ucla 13 233 Hackett, Shane Ucla

Event 15 Men Shot Put =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 2:00 PM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 227 Staton, Chris Ucla 2 344 Schmidt, Jayson Portland State 3 349 Argo, Gunner Portland State 4 146 Wood, Craig UC Riverside 5 425 Lugo, Bobby Long Beach St. 6 316 Gatewood, Joe Washington 7 397 Holland, Steve Long Beach St. 8 74 Paul, David E. Washington 9 330 Wilson, Evan Washington 10 518 Boyles, Chris Wgadc Flight 2 Finals 1 517 Terek, Paul Wgadc 2 175 Svitek, William Stanford 3 84 Hunt, Brandon E. Washington 4 339 Straka, Shaun Portland State 5 176 Inan, Omer Stanford 6 231 Knight, Jake Ucla 7 466 Armstrong, Dylan Kamloops 8 245 Silverman, Jeremy Ucla 9 602 Stewart, Simon unattached 10 255 Ames, Dan Ucla

Event 16 Men Triple Jump =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 2:00 PM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 485 Ross, Beau Central Washingt 2 385 Hagos, Haben Long Beach St. 3 487 Lawrence, Justin Central Washingt 4 378 Carter, Ronald Long Beach St. 5 212 Simms, Allen Usc 6 538 Kapek, Julien Unattached Flight 2 Finals 1 76 Gabriel, Shawn E. Washington 2 420 Temidara, John Long Beach St. 3 232 Merriweather, Chris Ucla 4 251 Howard, Demetre Ucla 5 145 Gibson, Staton UC Riverside

Event 17 Women High Jump Elite =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 2:30 PM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 129 Welborn, Lacey Cal St. Fullerto 2 109 Smoody, Olivia Hawaii 3 327 Brown, Sidney Washington 4 493 Bjella, Sharon Seattle Pacific 5 520 Smith, Monica Western Oregon 6 558 Pagnucco, Natalie Simon Fraser 7 464 Jaross, Stephanie Army Rotc 8 48 Elliott, Julie Portland 9 173 Gannaway, Lindsey Stanford 10 550 Sheppard, Emily Norwesters Track 11 375 Forsythe, Emily Long Beach St. 12 351 Gunderson, Lisa Portland State 13 214 Wagner, Kaylene Cal Poly 14 213 Day, Sharon Cal Poly

Event 18 Men Pole Vault Elite =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 3:00 PM Name Year School Finals =============================================================================== Flight 1 Finals 1 544 Miller, Andy Valley Royals TC 2 230 Luke, Pat Ucla 3 226 Kim, Yoo Ucla 4 517 Terek, Paul Wgadc 5 592 Stevenson, Toby unattached 6 591 Phillips, Matt unattached 7 593 Hanna, Kurt unattached 8 291 Walker, Brad Washington

Event 19 Women 60 Meter Hurdles =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 10:30 AM Name Year School relim Time =============================================================================== Heat 1 Prelims 1 413 Flanders, Darcy Long Beach St. 2 322 Steward, Brynne Washington 3 421 Burke, Kelly Long Beach St. 4 486 Rountree, Ashley Central Washingt 5 36 Campbell, Tiffany Portland Heat 2 Prelims 1 107 Tanner, Eva Hawaii 2 149 Timm, Mary UC Riverside 3 228 Johnson, Sheena Ucla 4 512 Sonis, Mariko Unattached 5 336 Blackwood, Kerry-Ann Portland State Heat 3 Prelims 1 63 Lemke, Jeslyn E. Washington 2 103 McMaster, Lindsey Hawaii 3 256 Roseby, Sani Ucla 4 116 Wright, Nicole Hawaii 5 147 Augustine, Valencia UC Riverside 6 14 Hayes, Joanna U-Ucla Heat 4 Prelims 1 288 Caprye, Kendra Washington 2 423 Londono, Gina Long Beach St. 3 254 Hall, Nastassja Ucla 4 294 Vela, Grace Washington 5 246 Harper, Dawn Ucla 6 102 Rosenthal, Candace Hawaii Heat 5 Prelims 1 114 Phillips, Lana Hawaii 2 225 Hill, MacKenzie Ucla 3 326 Lodree, Ashley Washington 4 211 Powell, Virginia Usc 5 373 Quinn, Meghann Portland State 6 416 Bourseau, Carmen Long Beach St. Heat 6 Prelims 1 259 Richards, Georgea Ucla 2 118 Ciochetti, Jenny Hawaii 3 202 Johnson, Lindsey Stanford 4 244 Guillory, Kiyoko Ucla 5 126 Cearley, Destany Cal St. Fullerto 6 399 Smith, Franchelle Long Beach St. Heat 7 Prelims 1 17 Perry, Michelle U-Ucla 2 129 Welborn, Lacey Cal St. Fullerto 3 253 Bethel, Dana Ucla 4 106 Gauthier, Patricia Hawaii 5 108 Popp, Christine Hawaii 6 48 Elliott, Julie Portland

Event 20 Men 60 Meter Hurdles =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 10:50 AM Name Year School relim Time =============================================================================== Heat 1 Prelims 1 78 Wilson, Brandon E. Washington 2 410 Mudge, Mike Long Beach St. 3 518 Boyles, Chris Wgadc 4 362 Gill, Keith Portland State 5 160 Bolden-Anderson, Jason UC Riverside Heat 2 Prelims 1 590 Munoz, Hugo unattached 2 488 Morrison, Mike Central Washingt 3 238 Williams, Jonathon Ucla 4 224 Golston, Anthony Ucla 5 347 Myers, Brandon Portland State Heat 3 Prelims 1 349 Argo, Gunner Portland State 2 227 Staton, Chris Ucla 3 267 James, Marc Washington 4 412 Suzumura, Shingo Long Beach St. 5 500 Foyston, Jacob Highline CC 6 517 Terek, Paul Wgadc

Event 21 Women 60 Meter Dash =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 11:00 AM Name Year School relim Time =============================================================================== Heat 1 Prelims 1 108 Popp, Christine Hawaii 2 244 Guillory, Kiyoko Ucla 3 167 Bailey, Jakki Stanford 4 70 Davis, Angel E. Washington 5 259 Richards, Georgea Ucla 6 106 Gauthier, Patricia Hawaii Heat 2 Prelims 1 116 Wright, Nicole Hawaii 2 407 Branker, Jessica Long Beach St. 3 228 Johnson, Sheena Ucla 4 183 Becker, Undine Stanford 5 254 Hall, Nastassja Ucla 6 127 Oliver, LaTangia Cal St. Fullerto Heat 3 Prelims 1 253 Bethel, Dana Ucla 2 102 Rosenthal, Candace Hawaii 3 367 Shemi, Ena Portland State 4 105 Monfort, Ashely Hawaii 5 225 Hill, MacKenzie Ucla 6 83 Hannah, Emily E. Washington Heat 4 Prelims 1 37 Pierre, Patrice Portland 2 234 Penick, T'Carra Ucla 3 179 Davis, Janice Stanford 4 246 Harper, Dawn Ucla 5 118 Ciochetti, Jenny Hawaii 6 303 Dignam, Lauren Washington Heat 5 Prelims 1 26 Cama, Aimee Portland 2 162 Tiongson, Terri UC Riverside 3 256 Roseby, Sani Ucla 4 158 Beverly, Zikarra UC Riverside 5 125 Shires, Courtney Cal St. Fullerto 6 17 Perry, Michelle U-Ucla

Event 22 Men 60 Meter Dash =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 11:15 AM Name Year School relim Time =============================================================================== Heat 1 Prelims 1 251 Howard, Demetre Ucla 2 267 James, Marc Washington 3 508 Levine, Ollie Unattached 4 538 Kapek, Julien Unattached 5 510 Dahl, Eric Unattached Heat 2 Prelims 1 163 Crochet, Gerren Stanford 2 311 Laws, Brenton Washington 3 601 Blanco, Rolando Guatemala City 4 585 Cheng, Victor Sotg 5 320 Blaty, Doug Washington Heat 3 Prelims 1 139 Oyatayo, Anthony UC Riverside 2 484 Weber, Kurt Central Washingt 3 584 Devine, Kevin individual 4 454 Brown, Rex unnatt 5 346 Mackins, Kenneth Portland State Heat 4 Prelims 1 96 Miller, Matt E. Washington 2 281 Spence, Davaon Washington 3 467 Niemi, Shane Kamloops 4 151 Endly, Dane UC Riverside 5 71 Artis, Josh E. Washington Heat 5 Prelims 1 91 Drake, Justin E. Washington 2 551 Larsen, Steve Metro AC 3 243 Bruno, Matt Ucla 4 530 Richardson, Jorge International El 5 418 Hull, Jai'ro Long Beach St. Heat 6 Prelims 1 232 Merriweather, Chris Ucla 2 56 Ramme, Travis U-Oregon 3 504 Foster, Brandon Montgomery Track 4 427 Balcombe-Marbut, Michael unattached 5 201 Goehring, Curtis Stanford 6 349 Argo, Gunner Portland State Heat 7 Prelims 1 212 Simms, Allen Usc 2 218 Armon, Juaune Ucla 3 516 Hinshaw, Mike Unattached 4 541 Latham, Clayton St.louis Blues 5 206 Sebes, Nick Stanford 6 86 Penrod, Geoff E. Washington

Event 23 Women 1 Mile Run =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 11:30 AM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 434 Couper, Ashley Nike Farm Team 2 451 Reidy, Elissa Nike Farm Team 3 588 MacDonald, Kelly Asics 4 560 Howard, Julia Simon Fraser 5 1 Andersen, Kathryn Byu 6 319 Wishaar, Angela Washington 7 197 Trotter, Kathleen Stanford 8 573 Boulin, Justine Simon Fraser 9 221 Hall, Allison Ucla 10 295 Williams, Dallon Washington 11 301 Halverson, Laura Washington 12 11 Mannova, Micheala Byu 13 170 Hotchkiss, Katie Stanford 14 318 Harrison, Kira Washington 15 268 Connelly, Camille Washington 16 491 Graff-Ermeling, Genevieve Puropro 17 77 Prunty, Caitlin E. Washington Section 2 Timed Finals 1 90 Gibb, Camille E. Washington 2 561 Boekermann, Leah Simon Fraser 3 430 Proticova, Kristina NW College 4 321 Foushee, Marie Washington 5 152 Alvarado, Adriana UC Riverside 6 574 Geisteiter, Christine Simon Fraser 7 148 Melissa, Stoll UC Riverside 8 130 McClenton, Lakeysha Cal St. Fullerto 9 506 Ashlock, Susan Seattle Running 10 282 Schwager, Karen Washington 11 122 Ruby, Christine Cal St. Fullerto 12 304 Wise, Molly Washington 13 289 Yoshinaga, Sayaka Washington 14 123 Blazquez, Maria Cal St. Fullerto 15 132 Garrett, Catie Cal St. Fullerto 16 111 Eberhard, Hannah Hawaii 17 501 Kamm, Amanda Highline CC

Event 24 Men 1 Mile Run =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 11:45 PM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 548 Balgac, Dalibor Croatia 2 589 Strong, Brandon Asics 3 324 Garner, Eric Washington 4 219 Aragon, Ben Ucla 5 265 McGowan, Scott Montana 6 426 Etheridge, Ricky Cal Coast 7 435 Griffin, Drew Nike Farm Team 8 164 Hejny, Seth Stanford 9 483 Graesser, Luke Marmots are Cool 10 475 Tessman, Brock Rocky Mountain A 11 474 Young, Tony Club Northwest 12 442 Woods, Ryan Nike Farm Team 13 273 Fader, Andy Washington 14 192 Gomez, Jacob Stanford 15 193 Vidal, David Stanford Section 2 Timed Finals 1 195 West, Phillip Stanford 2 453 Gibson, Dan Nike Farm Team 3 535 Hoff, Darik North Dakota Sta 4 242 Rankin, Jon Ucla 5 600 Barnes, Laef unattached 6 428 Carlson, Nathan St. Martin's Col 7 194 Jespersen, Lauren Stanford 8 53 Wall, Alec U-Oregon 9 456 McLean, Dan Puget Sound 10 54 Alcorn, Kyle U-Oregon 11 187 Romaniuk, Justin Stanford 12 310 Mandi, Mark Washington 13 307 Robinson, Andrew Washington 14 587 Seed, Leif Missoula TC 15 21 Craig, Ryan Portland Section 3 Timed Finals 1 69 Kellogg, Casey E. Washington 2 473 Castle, Nathanael Club Northwest 3 582 Vickrey, Ean SW Oregon CC 4 314 Boyd, Travis Washington 5 98 Sayenko, Mike U-Washington 6 554 Demmings, Adam Seta 7 150 Lindstrom, Daniel UC Riverside 8 402 Garcia, Arturo Long Beach St. 9 478 Viviani, Will Team Eugene 10 479 Walker, Jason Team Eugene 11 404 Campbell, Josh Long Beach St. 12 24 Sheeks, Matt Portland 13 462 Ahrari, Medi U-Simon Fraser 14 386 Breithaupt, Scot Long Beach St. 15 376 Bates, Matt Long Beach St.

Event 25 Women 5000 Meter Run =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 12:25 PM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 514 Crowley, Tara Unattached 2 537 Leonard, Sarah Club Northwest 3 345 Moye', Mallory Portland State 4 144 Garza, Melissa UC Riverside 5 357 Schwartz, Andrea Portland State

Event 26 Men 5000 Meter Run =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 12:45 PM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 199 Emme, Christopher Stanford 2 190 Hawkins, Isaac Stanford 3 196 Hill, Andrew Stanford 4 450 Pilja, Mark Nike Farm Team 6 525 Wells, Chase Western Oregon 7 296 Brashers, Preston Washington 8 100 Shimer, Adam U-Washington 9 135 Gonzales, Josh UC Riverside 10 529 DeKoker, Steve W. Washington 11 370 Hollis, Chris Portland State 12 101 Peters, Kevin U-Washington 13 156 Gonzales, Israel UC Riverside

Event 27 Women 400 Meter Dash =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 1:05 PM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 198 Offor, Chinny Stanford 2 261 Perkins, Loni Montana 3 203 Johnson, Nashonme Stanford 4 17 Perry, Michelle U-Ucla 5 2 Rockwell, Jennifer Byu Section 2 Timed Finals 1 303 Dignam, Lauren Washington 2 207 Gaines, Keisha Stanford 3 9 Lemiesz, Aneta Byu 4 14 Hayes, Joanna U-Ucla 5 126 Cearley, Destany Cal St. Fullerto Section 3 Timed Finals 1 409 Williams, Jessica Long Beach St. 2 322 Steward, Brynne Washington 3 13 Nygaard, Anita Byu 4 575 Dunnigan, Grace Simon Fraser 5 142 Ostrow, Kelly UC Riverside Section 4 Timed Finals 1 419 Atkinson, Meghan Long Beach St. 2 372 Palermo, Olivia Portland State 3 381 Ross, Bethany Long Beach St. 4 137 Tillman, Aqueelah UC Riverside 5 125 Shires, Courtney Cal St. Fullerto Section 5 Timed Finals 1 105 Monfort, Ashely Hawaii 2 121 Anderson, Terri Cal St. Fullerto 3 417 Kann, Arielle Long Beach St. 4 61 Heater, Haley E. Washington 5 395 Fairweather, Shanille Long Beach St. Section 6 Timed Finals 1 80 Griffith, Jamie E. Washington 2 393 Dale, Micole Long Beach St. 3 27 Crotty, Erin Portland 4 83 Hannah, Emily E. Washington 5 415 Coy, Lindsay Long Beach St. Section 7 Timed Finals 2 112 Bertlemann, Haunani Hawaii 3 368 Randall, Brady Portland State 4 120 Thomson, Kelly Cal St. Fullerto 5 110 Kalei, Heather Hawaii Section 8 Timed Finals 2 353 Pugh, Ashley Portland State 3 63 Lemke, Jeslyn E. Washington 4 113 Lee, Kira Hawaii

Event 28 Men 400 Meter Dash =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 1:25 PM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 12 Rowe, Matthew Byu 2 247 Johnson, Brandon Ucla 3 285 Williams, Nik Washington 4 248 Versher, Denye Ucla 5 505 McLellan, Iain Coquitlam Section 2 Timed Finals 1 163 Crochet, Gerren Stanford 2 260 Bassani, Mario Ucla 3 201 Goehring, Curtis Stanford 4 583 Whitehead, Marcus SW Oregon CC 5 578 Hurtubise, Neil Simon Fraser Section 3 Timed Finals 1 496 Jenkins, Melvin Highline CC 2 206 Sebes, Nick Stanford 3 264 Reppe, Drew Montana 4 503 Tosta, Joey Montgomery Track 5 235 Willis, Matthew Ucla Section 4 Timed Finals 1 62 Moon, Alex E. Washington 2 140 Jacobs, Brandon UC Riverside 3 498 Mclemore, Jezus Highline CC 4 499 Harcourt, Alex Highline CC 5 563 Mason, Tim Simon Fraser Section 5 Timed Finals 1 387 Lewis, Charles Long Beach St. 2 539 West, Jay Unattached 3 564 Shimmell, Jordan Simon Fraser 4 329 Adams, Cristian Washington 5 557 Pitches, Graeme Simon Fraser Section 6 Timed Finals 1 227 Staton, Chris Ucla 2 403 Douglas, Brady Long Beach St. 3 577 Drapula, Rob Simon Fraser 4 299 McCary, Phillip Washington 5 92 Carr, Phillip E. Washington Section 7 Timed Finals 1 341 Flynn, Josias Portland State 2 159 Moore, Jonathon UC Riverside 3 408 Kroll, Ryan Long Beach St. 4 160 Bolden-Anderson, Jason UC Riverside 5 366 Miller, Paul Portland State Section 8 Timed Finals 2 354 Price, Scott Portland State 3 78 Wilson, Brandon E. Washington 4 143 Akinyemi, Ajayi UC Riverside

Event 30 Women 800 Meter Run =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 2:00 PM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 552 Pells, Leah British Columbia 2 432 Simmons, Lauren Nike Farm Team 3 448 Williams, Tamika Nike Farm Team 4 445 Morgan, Andrea Nike Farm Team 5 182 Freeman, Ashley Stanford 6 16 Burgess, Tiffany U-Ucla 7 434 Couper, Ashley Nike Farm Team 8 332 Prowse, Michelle Oklahoma State 9 215 Vessey, Maggie Cal Poly 10 536 Coles, Kinsey North Dakota Sta Section 2 Timed Finals 1 560 Howard, Julia Simon Fraser 2 437 Heath, Tyrona Nike Farm Team 3 433 Thornal, Danielle Nike Farm Team 4 533 Klein, Sarah North Dakota Sta 5 439 Carlucci, Maurica Nike Farm Team 6 258 Timinsky, Jenna Ucla 7 1 Andersen, Kathryn Byu 8 491 Graff-Ermeling, Genevieve Puropro 9 180 Thompson, Cherise Stanford 10 275 Jensen, Cambrielle Washington Section 3 Timed Finals 1 274 Lia, Amy Washington 2 333 Erzinger, Alison Oklahoma State 3 571 Krasovska, Alexandra Simon Fraser 4 148 Melissa, Stoll UC Riverside 5 355 Bielenberg, Staci Portland State 6 556 Johnstone, Rebecca Simon Fraser 7 152 Alvarado, Adriana UC Riverside 8 494 Marsh, Jennifer Seattle Pacific 9 572 Fox, Chloe Simon Fraser 10 278 Smith, Katrina Washington Section 4 Timed Finals 1 117 Jacobsen, Elizabeth Hawaii 2 47 Metcalfe, Kelsey Portland 3 338 Stephenson, Tylar Portland State 4 377 Burnett, Sharon Long Beach St. 5 111 Eberhard, Hannah Hawaii 6 50 Rust, Emily Portland 7 60 Flood, Katherine E. Washington 8 28 Smith, Alison Portland 9 120 Thomson, Kelly Cal St. Fullerto

Event 31 Men 800 Meter Run =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 2:15 PM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 482 Brown, Andy Pac. Athletics 2 236 Thornton, Nick Ucla 3 249 Munguia, Martell Ucla 4 7 Kjerengtroen, Lars Byu 5 55 DeWolf, Jeff U-Oregon 6 59 Arnold, Josh E. Washington 7 4 Adams, Scott Byu 8 172 Brown, Russell Stanford 9 5 Hopkinson, Jeffrey Byu Section 2 Timed Finals 1 443 Huber, Ryan Nike Farm Team 2 65 Vogt, Adam E. Washington 3 429 Prentice, Andy St. Martin's Col 4 187 Romaniuk, Justin Stanford 5 262 Marlatt, Phil Montana 6 444 Davis, Terrell Nike Farm Team 7 312 Freeman, Tim Washington 8 286 Jackson, Bruce Washington 9 6 Taylor, Jeff Byu Section 3 Timed Finals 1 174 Garcia, Michael Stanford 2 495 Mach, Paul Seattle Pacific 3 364 Hoff, Joel Portland State 4 270 Easton, Curtis Washington 5 562 Kineshenko, Tom Simon Fraser 6 284 Hartman, Cameron Washington 7 150 Lindstrom, Daniel UC Riverside 8 133 Russell, Dustin UC Riverside 9 358 Lopez, Brandon Portland State Section 4 Timed Finals 1 406 Dickran, Michael Long Beach St. 2 382 Cardinalli, Steve Long Beach St. 3 161 Davis, Ryan UC Riverside 4 376 Bates, Matt Long Beach St. 5 21 Craig, Ryan Portland 6 24 Sheeks, Matt Portland

Event 32 Women 200 Meter Dash =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 2:30 PM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 367 Shemi, Ena Portland State 2 261 Perkins, Loni Montana 3 179 Davis, Janice Stanford 4 326 Lodree, Ashley Washington 5 167 Bailey, Jakki Stanford Section 2 Timed Finals 1 158 Beverly, Zikarra UC Riverside 2 83 Hannah, Emily E. Washington 3 234 Penick, T'Carra Ucla 4 575 Dunnigan, Grace Simon Fraser 5 105 Monfort, Ashely Hawaii Section 3 Timed Finals 1 118 Ciochetti, Jenny Hawaii 2 126 Cearley, Destany Cal St. Fullerto 3 372 Palermo, Olivia Portland State 4 423 Londono, Gina Long Beach St. 5 559 Adams, Kayla Simon Fraser Section 4 Timed Finals 1 155 Lindsey, Angie UC Riverside 2 399 Smith, Franchelle Long Beach St. 3 393 Dale, Micole Long Beach St. 4 125 Shires, Courtney Cal St. Fullerto 5 61 Heater, Haley E. Washington Section 5 Timed Finals 1 417 Kann, Arielle Long Beach St. 2 80 Griffith, Jamie E. Washington 3 395 Fairweather, Shanille Long Beach St. 4 106 Gauthier, Patricia Hawaii 5 127 Oliver, LaTangia Cal St. Fullerto Section 6 Timed Finals 1 413 Flanders, Darcy Long Beach St. 2 108 Popp, Christine Hawaii 3 202 Johnson, Lindsey Stanford 4 102 Rosenthal, Candace Hawaii 5 421 Burke, Kelly Long Beach St. Section 7 Timed Finals 1 112 Bertlemann, Haunani Hawaii 2 70 Davis, Angel E. Washington 3 110 Kalei, Heather Hawaii 4 407 Branker, Jessica Long Beach St. 5 103 McMaster, Lindsey Hawaii Section 8 Timed Finals 2 113 Lee, Kira Hawaii 3 343 Tripp, Deyna Portland State 4 116 Wright, Nicole Hawaii 5 162 Tiongson, Terri UC Riverside Section 9 Timed Finals 2 107 Tanner, Eva Hawaii 3 353 Pugh, Ashley Portland State 4 114 Phillips, Lana Hawaii

Event 33 Men 200 Meter Dash =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 2:50 PM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 524 Fredrick, Issac Western Oregon 2 467 Niemi, Shane Kamloops 3 281 Spence, Davaon Washington 4 530 Richardson, Jorge International El 5 309 Williams, Sean Washington Section 2 Timed Finals 1 387 Lewis, Charles Long Beach St. 2 365 Robinson, Anthony Portland State 3 541 Latham, Clayton St.louis Blues 4 551 Larsen, Steve Metro AC 5 504 Foster, Brandon Montgomery Track Section 3 Timed Finals 1 403 Douglas, Brady Long Beach St. 2 539 West, Jay Unattached 3 583 Whitehead, Marcus SW Oregon CC 4 408 Kroll, Ryan Long Beach St. 5 516 Hinshaw, Mike Unattached Section 4 Timed Finals 1 264 Reppe, Drew Montana 2 510 Dahl, Eric Unattached 3 412 Suzumura, Shingo Long Beach St. 4 320 Blaty, Doug Washington 5 56 Ramme, Travis U-Oregon Section 5 Timed Finals 1 139 Oyatayo, Anthony UC Riverside 2 140 Jacobs, Brandon UC Riverside 3 151 Endly, Dane UC Riverside 4 91 Drake, Justin E. Washington 5 267 James, Marc Washington Section 6 Timed Finals 1 362 Gill, Keith Portland State 2 71 Artis, Josh E. Washington 3 218 Armon, Juaune Ucla 4 311 Laws, Brenton Washington 5 346 Mackins, Kenneth Portland State Section 7 Timed Finals 2 251 Howard, Demetre Ucla 3 341 Flynn, Josias Portland State 4 92 Carr, Phillip E. Washington 5 96 Miller, Matt E. Washington Section 8 Timed Finals 2 232 Merriweather, Chris Ucla 3 418 Hull, Jai'ro Long Beach St. 4 78 Wilson, Brandon E. Washington

Event 34 Women 3000 Meter Run =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 3:10 PM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 596 Elmore, Malindi Asics 2 165 Craig, Alicia Stanford 3 168 Bei, Sara Stanford 4 597 Niccolini, Kristin Asics 5 11 Mannova, Micheala Byu 6 545 Inman, Courtney Valley Royals TC 7 452 Becker, Sarna Nike Farm Team 8 184 McWalters, Teresa Stanford 9 186 Trotter, Amanda Stanford 10 10 Turner, Laura Byu 11 325 Egerdahl, Lindsey Washington 12 169 Siraki, Anita Stanford 13 334 Rodgers, Jenny U-Portland State 14 315 McLeod, Brianna Washington 15 566 Wodak, Natasha Simon Fraser 16 237 Caldwell, Ashley Ucla 17 216 McBain, Melissa Ucla 18 223 Flores, Valerie Ucla Section 2 Timed Finals 1 205 Smalls, Celia Stanford 2 359 Peterson, Mandy Portland State 3 460 Godwin, Korinda Eastern Oregon 4 502 Jones, Kelsey U-Eastside Track 5 576 Macgregor, Meredith Simon Fraser 6 340 Krisnek, Bobeya Portland State 7 396 Yadon, Jennifer Long Beach St. 8 379 Blalock, Nicole Long Beach St. 9 363 Kawasaki, Anne Portland State 10 422 Roethlisberger, Crystal Long Beach St. 11 67 Perrault, AmyJo E. Washington 12 58 Clutter, Nicole E. Washington 13 38 Rohde, Kristen Portland 14 20 Rice, Kathy Portland 15 389 Mendoza, Diane Long Beach St. 16 19 Sabin, Elise Portland

Event 35 Men 3000 Meter Run =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 3:35 PM Name Year School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 489 Asmeron, Bolota Nike 2 586 Weese, Lyle Team Usa Minneso 3 446 Graff, Chris Nike Farm Team 4 599 Johnson, Chad Nike 5 598 Davis, Dave Nike 6 178 Robison, Grant Stanford 7 441 Savoth, Eric Nike Farm Team 8 177 Meindl, Peter Stanford 9 191 Sage, Donald Stanford 10 431 Estwanik, Chris Nike Farm Team 11 435 Griffin, Drew Nike Farm Team 12 532 Hayden, Ryan Kajaks T&F 13 465 Mazzotta, Bruno Kamloops 14 272 Moe, Carl Washington 15 481 Milne, David Pac. Athletics 16 263 Ford, Antony Montana 17 188 Araia, Neftalem Stanford 18 8 Robison, Nathan Byu 19 3 Lindsay, Bryan Byu 20 547 Johnston, Matt Valley Royals TC Section 2 Timed Finals 1 449 Muxen, Josh Nike Farm Team 2 527 McCurry, Patrick Eastside Track C 3 323 Hickey, Jonathon Washington 4 181 Tahdooahnippah, Forrest Stanford 5 531 Pawluk, Sam Kajaks T&F 6 480 O'Brien, Trevor Pac. Athletics 7 440 Graham, Sean Nike Farm Team 8 565 Mosley, Richard Simon Fraser 9 369 Kebbe, Mike Portland State 10 97 Fuller, Branden E. Washington 11 579 Maher, Dan South Tempe TC 12 337 Devenport, Mike Portland State 13 463 Prosser, Hayden U-Simon Fraser 14 297 Liber, Brad Washington 15 471 Bauman, Ahrlin Club Northwest 16 543 Heidt, Aaron Valley Royals TC 17 549 Sartor, Matt adidas transport 18 394 Wroblewski, Terrance Long Beach St. 19 42 Schuetze, Nick Portland 20 229 Galbreath, Chad Ucla Section 3 Timed Finals 1 57 Robinson, Brendan U-Portland 2 51 Werhane, Pat U-Oregon 3 458 Riley, Tim Eastern Oregon 4 457 Schroeder, Ian Eastern Oregon 5 497 Hemlock, Clay Highline CC 6 569 Weber, Ryan Simon Fraser 7 461 Malin, Jason U-Simon Fraser 8 459 Crowl, Brian Eastern Oregon 9 472 Brancheau, Brian Club Northwest 10 469 Garlatz, TJ Club Northwest 11 470 Harkins, Paul Club Northwest 12 88 Timeus, John E. Washington 13 352 Flanders, Blake Portland State 14 41 McKenzie, Chuck Portland 15 23 Perez, Matt Portland 16 360 Schwoebel, Mike Portland State 17 44 Gorder, Andrew Portland 18 383 Ovalle, Wolhan Long Beach St. 19 30 Carter, Brett Portland

Event 36 Women 4x400 Meter Relay =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 4:05 PM School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Portland State University 'A' 1) 348 Imran, Gayle 2) 372 Palermo, Olivia 3) 368 Randall, Brady 4) 367 Shemi, Ena 2 Stanford University 'B' 1) 180 Thompson, Cherise 2) 183 Becker, Undine 3) 207 Gaines, Keisha 4) 202 Johnson, Lindsey 3 Stanford University 'A' 1) 182 Freeman, Ashley 2) 179 Davis, Janice 3) 203 Johnson, Nashonme 4) 198 Offor, Chinny 4 Nike Farm Team 'A' 1) 433 Thornal, Danielle 2) 434 Couper, Ashley 3) 439 Carlucci, Maurica 4) 437 Heath, Tyrona 5 California State University Fu 'A' 1) 126 Cearley, Destany 2) 130 McClenton, Lakeysha 3) 127 Oliver, LaTangia 4) 122 Ruby, Christine Section 2 Timed Finals 2 California State University Lo 'A' 1) 395 Fairweather, Shanille 2) 393 Dale, Micole 3) 409 Williams, Jessica 4) 419 Atkinson, Meghan 3 University of Washington 'A' 1) 278 Smith, Katrina 2) 322 Steward, Brynne 3) 275 Jensen, Cambrielle 4) 303 Dignam, Lauren 4 University of Hawaii 'A' 1) 105 Monfort, Ashely 2) 106 Gauthier, Patricia 3) 118 Ciochetti, Jenny 4) 108 Popp, Christine Section 3 Timed Finals 2 University of Portland 'A' 1) 26 Cama, Aimee 2) 43 Moore, Monica 3) 46 Glanville, Kristen 4) 27 Crotty, Erin 3 Eastern Washington University 'A' 1) 77 Prunty, Caitlin 2) 90 Gibb, Camille 3) 61 Heater, Haley 4) 80 Griffith, Jamie 4 University of Hawaii 'B' 1) 112 Bertlemann, Haunani 2) 111 Eberhard, Hannah 3) 110 Kalei, Heather 4) 113 Lee, Kira

Event 37 Men 4x400 Meter Relay =============================================================================== Saturday 1/31/2004 - 4:25 PM School Finals =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Highline Community College 'A' 1) 500 Foyston, Jacob 2) 499 Harcourt, Alex 3) 496 Jenkins, Melvin 4) 2 Stanford University 'A' 1) 163 Crochet, Gerren 2) 172 Brown, Russell 3) 206 Sebes, Nick 4) 201 Goehring, Curtis 3 University of California Los A 'A' 1) 243 Bruno, Matt 2) 249 Munguia, Martell 3) 236 Thornton, Nick 4) 247 Johnson, Brandon 4 University of Washington 'A' 1) 329 Adams, Cristian 2) 299 McCary, Phillip 3) 285 Williams, Nik 4) 309 Williams, Sean 5 Simon Fraser University 'A' 1) 577 Drapula, Rob 2) 578 Hurtubise, Neil 3) 563 Mason, Tim 4) 557 Pitches, Graeme Section 2 Timed Finals 1 University of Washington 'C' 1) 277 Arnold, Todd 2) 270 Easton, Curtis 3) 312 Freeman, Tim 4) 286 Jackson, Bruce 2 California State University Lo 'A' 1) 406 Dickran, Michael 2) 403 Douglas, Brady 3) 408 Kroll, Ryan 4) 387 Lewis, Charles 3 Western Oregon University 'A' 1) 524 Fredrick, Issac 2) 521 Banker, Troy 3) 522 Anderson, Nate 4) 526 Hobbs, Sam 4 Eastern Washington University 'A' 1) 92 Carr, Phillip 2) 65 Vogt, Adam 3) 59 Arnold, Josh 4) 62 Moon, Alex 5 University of Washington 'B' 1) 2) 311 Laws, Brenton 3) 267 James, Marc 4)

Washington Track & Field
Boeing - Apple Cup
advertisement
Boeing - Apple Cup
Advertisement
Buy Tickets